"Вишиваємо перемогу". В Ужгороді розпочали акцію з вишивання мапи України

"Вишиваємо перемогу". В Ужгороді розпочали акцію з вишивання мапи України

Акцію з вишивання мапи України розпочали в обласній бібліотеці імені Федора Потушняка в Ужгороді. Приурочили акцію до Всесвітнього дня вишиванки.

Про це Суспільному повідомила працівниця бібліотеки Євгенія Напуда. За її словами, долучитися до акції можуть усі охочі. Вишиватимуть мапу України на полотні розміром 1,5 на 2,5 метри.

Ужгородка Ганна Гайдук розповіла: "Вирішила долучитися, бо вишивкою займаюся давно. Це – генетичний наш код. Це наше майбутнє і наша історія. Вирішила донести якусь частинку теж в мапу України. У мене син загинув, і багато синів, які зараз загинули й хочеться, щоб це було недарма, щоб їх пам’ятали".

"Вишиваємо перемогу"
"Вишиваємо перемогу". Оксана Ушакова/Суспільне Ужгород

За словами працівниці бібліотеки Надії Яблонської, акцію "Вишиваємо перемогу" приурочили до Всесвітнього Дня вишиванки.

"Побачила рекламу, що цьогоріч День вишиванки проходить під гаслом "Вишиваємо перемогу". Ідеєю поділилася з колегою Євгенією Напудою, а Женя каже, може вишиємо карту України. Тоді я почала шукати схеми в інтернеті, знайшла, роздрукувала її, ми розпочали десь на початку травня. Я почала з заходу, вона з півночі й ми зустрілися в Криму. Зараз всі охочі вишивають самі кордони наших областей", — розповіла Надія Яблонська.

В Ужгороді розпочали акцію з вишивання мапи України
"Вишиваємо перемогу". Оксана Ушакова/Суспільне Ужгород

"Ми розуміємо, що за один день всі охочі не зможуть вишити, тому що місця бракує, одночасно можуть працювати дві майстрині. Тому ми будемо на сторінці нашої бібліотеки оголошувати вільні дні й години, коли кожен охочий зможе прийти й хоча б кілька хрестиків вишити і цим самим долучитися до святкування нашої спільної символічної Перемоги", — розповіла працівниця бібліотеки Євгенія Напуда.

За її словами, завершити вишивати мапу України на полотні розміром 1,5 на 2,5 метри планують до Дня Незалежності України.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок