На Закарпатті медики врятували 3-місячну дівчинку, у якої зупинилося дихання

На Закарпатті медики врятували 3-місячну дівчинку, у якої зупинилося дихання

Карета швидкої допомоги
Карета швидкої допомоги. Unsplash

У селищі Дубове Тячівського району у п'ятницю, 3 травня, медики реанімували тримісячну дівчинку, у якої зупинилося дихання.

Про це повідомили на сторінці Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги у Facebook.

Як зазначають в установі, опівдні до пункту постійного базування ЕМД у селищі Дубове вбігли чоловік з жінкою із 3-місячним немовлям на руках. За словами матері, дитина спала у ліжку, перекинулася на живіт, посиніла і перестала дихати. Жінка почала робити натискання на грудну клітку дитини й відразу разом з чоловіком побігли по допомогу.

"Ми приступили до інтенсивних реанімаційних заходів. Через 20 хвилин нам вдалося відновити дихання дитини та стабілізувати її стан. У стабільному стані малечу разом з мамою транспортували до Тячівської районної лікарні", — йдеться у повідомленні.

У Закарпатському територіальному центрі екстреної меддопомоги нагадують, що у випадках, коли у людини відсутнє дихання чи пульс, потрібно негайно розпочинати серцево-легеневу реанімацію і не припиняти до приїзду швидкої.

Серцево-легенева реанімація — це поєднання двох дій: компресій на грудну клітку (непрямий масаж серця) людини та штучної вентиляції легень. Під час непрямого масажу серце стискається між хребтом та грудиною — це дає змогу крові циркулювати. Штучна вентиляція наповнює кров людини киснем і дає можливість виграти час до приїзду медиків.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок