В Ужгороді понад півсотні людей пройшли флюорографічне обстеження у мобільному рентген-кабінеті

В Ужгороді понад півсотні людей пройшли флюорографічне обстеження у мобільному рентген-кабінеті

Понад півсотні людей пройшли флюорографічне обстеження у мобільному рентген-кабінеті у другій сімейній амбулаторії в Ужгороді. Про це Суспільному розповіла головна сімейна лікарка Ужгорода Тетяна Козак.

Флюорографічне обстеження проводять щороку, каже головна сімейна лікарка Ужгорода Тетяна Козак.

"Де компактно обслуговується ромське населення, ми завжди плануємо флюорографічне обстеження на місці в амбулаторії. Так як пацієнти задекларовані на Гранітній і вони ходять до своїх сімейних лікарів і їм довіряють, тому ми наблизили обстеження до місця їх обслуговування. Тому що за направленням вони не завжди приходять в поліклініки. Подивляться черги, повертаються, а тут для них зроблені усі умови, щоб вони пройшли обстеження. Так як у нас у військовий період збільшилися захворювання на туберкульоз, як дітей, так і про дорослих", — розповіла Тетяна Козак.

Перевірити своє здоров’я до сімейної амбулаторії прийшла Клара Маркович. Жінка каже, що завжди звертається до лікарів, якщо має погане самопочуття. Наразі проходить обстеження в мобільному рентген-кабінеті.

"Зручно так, дуже добре, щоб прийти сюди і не ходити. І так людина не має часу ні на що. А тут ближче і все нормально. Коли треба, то я звертаюся, коли мені треба. Бо я не маю часу, у мене робота, я працюю. Є час, знайду час, то приходжу", — додає Клара Маркович.

Мобільний рентген-кабінет тимчасово встановили саме в другій амбулаторії, адже вона розташована в районі, де компактно живуть роми.

В Ужгороді понад півсотні людей пройшли флюорографічне обстеження у мобільному рентген-кабінеті
Флюорографічне обстеження у мобільному рентген-кабінеті, місто Ужгород. Суспільне Ужгород/Діана Шух
"Якщо є така можливість, а вона бачу, що є, то дуже важливо їздити до ромських поселень. Це дуже добре, тому що люди мають можливість не просто йти до лікаря, шукати, де можна зробити прямо у ромських поселеннях. Тому в нас була така попередня домовленість, вона існує і вона продовжується вже багато років, з метою обстеження ромської частини пацієнтів на захворювання туберкульозом", — розповідає голова ГО "Об'єднання ромів Ужгород" Мирослав Горват.

За словами керівниці сімейної амбулаторії №2 Галини Здрінко, в амбулаторії обслуговують більше 3-х тисяч пацієнтів.

"Це як дитячого населення, так і дорослого. У нас вже пройшло 48 людей рентгенографію. Показники виявлення в нас хороші. Протягом минулого року було виявлено 7 людей з туберкульозом. Вони були скеровані в тубдиспансер, проліковані і знаходяться в нас на обліку", — додає Галина Здрінко.

За словами Тетяни Козак, мобільний рентгенкабінет біля сімейної амбулаторії №2 працював впродовж тижня з 30 квітня по 8 травня.

Підписуйтеся на Суспільне Ужгород: Facebook, YouTube, Telegram, Viber, Instagram, Threads

На початок