Під будинок судді КСУ з Волині принесли гарбузи

Під будинок судді КСУ з Волині принесли гарбузи

Під будинок судді КСУ з Волині принесли гарбузи
Громадське. Волинь

Громадські активісти, ветерани АТО та майданівці влаштували акцію протесту під будинком судді Конституційного Суду України Петра Філюка, який знаходиться у селі Тарасове, що під Луцьком.

Акцію влаштували через рішення КСУ про скасування кримінальної відповідальності за недостовірне декларування та закриття доступу до декларацій чиновників і нардепів.

Кількадесят активістів о 19:00 прибули до будинку, який є у власності судді. Акцію анонсували напередодні. Біля будинку на активістів вже чекали правоохоронці.

Під будинок судді КСУ з Волині принесли гарбузи
Правоохоронці на акції протесту. Фото: Павло Данильчук

Під воротами будинку активісти розклали полотна з відбитками "кривавих долонь" і кілька гарбузів зі свічками всередині. Присутні на акції учасники скандували: "відставка, або смерть".

Як розповів один з учасників акції, майданівець Богдан Климчук акцію проти судді КСУ, який родом з Луцька, невипадково влаштували 31 жовтня. "Хоч хелловін це і не українське свято, прийшли в цей день, бо суддя Філюк - нечисть, яку потрібно виганяти".

Читайте також: "У Києві будівлю КСУ закидали фаєрами та презервативами"

Зі слів учасників акції, Петро Філюк у цьому будинку буває не часто, нині живе у Києві. Акція біля будинку судді тривала близько 20 хвилин. Потому активісти рушили до будівлі Апеляційного суду області.

Під будинок судді КСУ на Волині принесли гарбузи
Під будівлею Апеляційного суду Волині активісти повісили плакат. Громадське. Волинь

Апеляційний суд області Петро Філюк очолював 15 років. 30 жовтня 2019-го його було призначено суддею Конституційного Суду України.

Під будинок судді КСУ на Волині принесли гарбузи
Під судом учасники акції запалили флаєри. Громадське. Волинь

Як розповів учасник акції Сергій Чуріков, волиняни вимагають звільнення Філюка з КСУ і скасування рішення суду, яке збурило багатьох Українців.

Що відомо

  • У серпні 2020 року до КСУ було направлене подання нардепів від ОПЗЖ та партії "За майбутнє", щодо конституційності положень законів, які складають так звану антикорупційну платформу. Йдеться про електронне декларування.
  • 27 жовтня Конституційний суд визнав статтю "Декларування недостовірної інформації" 366-1 Кримінального кодексу такою, що не відповідає Основному закону. Стаття передбачає відповідальність у вигляді штрафу чи позбавлення волі за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
  • Після цього Національне агентство з питань запобігання корупції на виконання рішення Конституційного Суду закрило доступ до Реєстру декларацій.
  • 30 жовтня Національне агентство із запобігання корупції відновило роботу Єдиного реєстру електронних декларацій.
На початок