Польща завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю

Польща завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю

Паркан на кордоні між Польщею і Білоруссю
. Паркан на кордоні між Польщею і Білоруссю. Фото: Twitter / Stanisław Żaryn

Польща завершує монтувати електронне загородження на кордоні з Білоруссю. Йдеться, зокрема, про системи відеокамер і датчиків руху. Про це в коментарі PAP повідомила речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська.

За інформацією речниці, вже встановили 206 км електробар’єру, залишилося це зробити на ділянці 150 м, але заважають погодні умови.

“Проблемою є підтоплена місцевість. Монтування там завершиться, коли знизиться рівень води”, — сказала Міхальська.

Вона додала, що система вже працює і фіксує велику кількість спроб нелегального перетину кордону.

Від початку 2023 року таких спроб було 8 тисяч, а в 2022 році — 15,7 тисяч, розповіла  речниця Прикордонної служби Польщі.

Як пише видання, за минулу добу нелегально потрапити до Польщі з території Білорусі, намагалися 56 людей. Зокрема, це громадяни Сомалі, Габону, Гвінеї, Азербайджану.

2 жовтня 2022 року повідомлялось, що Польща добудувала стіну на кордоні з Білоруссю завдовжки 187 кілометрів. Висота побудованої "стіни" — 5,5 м. Огородження зроблено зі сталевих панелей висотою 4,5 м з колючим дротом нагорі.

Крім того, наприкінці лютого Польща розпочала спорудження фортифікаційних протитанкових загороджень на кордоні з Росією і Білоруссю як засіб відлякування і стримування.

Що відомо про будівництво паркану між Польщею і Білоруссю

Польські прикордонники та поліцейські 4 серпня 2021 року затримали 62 нелегальних мігрантів, які потрапили до Польщі із Білорусі. За незаконний перетин польсько-білоруського кордону тоді було затримано 50 громадян Іраку, 11 громадян Ірану та 1 громадянина Камеруну. Також правоохоронці затримали українця, який намагався "забрати" кількох іноземців.

24 серпня 2021 року міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що Польща планує побудувати огорожу заввишки 2,5 метри на кордоні з Білоруссю.

Наприкінці січня 2022 року Польща розпочала будівництво огорожі на кордоні з Білоруссю. Тоді повідомили, що вздовж кордону зведуть стіну завдовжки 186 кілометрів, аби стримувати мігрантські потоки. Нове загородження мало загальну довжину 186 км та висоту 5,5 м.

Читайте також

Нічна повітряна атака РФ, лівобережжя Херсонщини, паспорти РФ на окупованих територіях. 432 день війни. Онлайн

На початок