ТВК на Кіровоградщині майже три години не приймала бюлетені і протоколи

ТВК на Кіровоградщині майже три години не приймала бюлетені і протоколи

ТВК на Кіровоградщині майже три години не приймала бюлетені і протоколи Суспільне: Кропивницький

Майже три години не приймала бюлетені і протоколи Великосеверинівська територіальна виборча комісія у Кропивницькому районі Кіровоградської області.

У приміщенні сільради, де знаходиться Великосеверинівська територіальна виборча комісія перед входом чергували троє поліцейських. Дільничний офіцер поліції Андрій Дворнік розповів, що коли привезли здавати бюлетені, то частина ТВК була відсутня. “Я чергував у Лозуватці на виборчій дільниці, сюди привезли бюлетені”.

Голова Лозуватської дільничної виборчої комісії Ірина Потоцька каже: приїхали з бюлетенями та протоколами о 0:10 26 жовтня. “Перший раз приїхали – назад вернули, знову приїхали – знову назад повернули, і так чотири рази. То комісія змінилася, тепер комісії на місці немає. Троє пішли шукати і пропали. Отака комісія”.

Чекали своєї черги членкині Підгайської дільничної виборчої комісії, говорить членкиня Діна Левченко. “Комісія працювала, але потім потихеньку члени комісії почали виходити з приміщення. На дзвінки не відповідають, ми ждемо. Потікали, просто”.

Голова Великосеверинівської виборчої комісії Андрій Щербаков пояснює, для кворуму потрібно, щоб працювали мінімум вісім членів комісії. Їх залишилося сім. “Хтось в туалет, хтось виходив – кворум постійно був. Що тут сталося, ми не можемо сказати”.

Говорить, до восьмої ранку прийняли бюлетені і протоколи Великосеверинівської та Високобайрацької дільничних виборчих комісій. Залишилися чотири дільниці.

О 10:50 члени територіальної виборчої комісії повернулись на дільницю.

Член комісії Андрій Гайдай пояснив де був. “Заморився, не виспався, я перед цим добу не спав. Я не думав, що це так довго буде. Слухавку не брав – батарея сіла”.

Спостерігачка за виборами громадянської мережі Опора в області Наталія Жученя, говорить, за законодавством України з виборів, з моменту закінчення голосування, члени ТВК не мають права полишати місце. “Ми фіксуємо порушення і передаємо до органів поліції, а вони вже будуть розбиратися, яке покарання передбачено в цьому випадку”.

Бюлетені і протоколи з кожної дільниці склали у сейфи.

До 17:00 комісія опрацювала протоколи і бюлетені з усіх 6 дільниць.

Що відомо

  • Напередодні (25 жовтня – ред.) Кропивницька територіальна виборча комісія припинила повноваження усіх 15 членів Великосеверинівської комісії і сформувала новий склад. О 20:00 годині відбулося перше засідання комісії.
  • В день виборів, 25 жовтня, майже 7 годин дві голови керували роботою Високобайрацької виборчої дільниці у Кропивницькому районі Кіровоградської області.
  • 23 жовтня у Високих Байраках члени виборчої комісії зачинились та нікого не пускали на дільницю 3,5 години.
  • Відповідно до Виборчого кодексу України, повноваження усього складу територіальної, дільничної виборчої комісії можуть бути достроково припинені в установленому законом порядку виборчою комісією, яка сформувала (утворила) відповідну територіальну, дільничну виборчу комісію, рішенням виборчої комісії вищого рівня з відповідних місцевих виборів або рішенням суду в разі одноразового грубого порушення чи систематичного порушення комісією Конституції України, цього Кодексу та законів України, невиконання рішень виборчої комісії вищого рівня.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди