Більше двох тисяч: поліція розповіла, скільки зафіксовано порушень на виборах

Більше двох тисяч: поліція розповіла, скільки зафіксовано порушень на виборах

Більше двох тисяч: поліція розповіла, скільки зафіксовано порушень на виборах
Фото: УНІАН

Станом на 15:00 поліція отримала 2401 заяву від громадян щодо порушень виборчого процесу. Найбільше - у Києві, Київській та Дніпропетровській областях.

Про це під час брифінгу розповів голова Національної поліції України Ігор Клименко.

"За сьогодні, з 8 години ранку, нами складено 63 протоколи про вчинення адміністративні порушеннь. Найбільше - це Дніпропетровська, Полтавська, Херсонська та Чернігівська області. Найбільше протоколів - за статтею 41 - пошкодження, приховування та знищення свого виборчого бюлетеню", - розповів очільник НПУ.

Читайте також: Майже 30 мільйонів виборців та 271 тисяча кандидатів. Українці обирають місцеву владу. Онлайн

Окрім того, за даними правоохоронців, кілька осіб намагалися пошкодити урни для голосування, а "кілька десятків громадян" намагалися винести свої бюлетені з виборчих дільниць.

Також поліція отримала вісім фейкових повідомлень про мінування.

Ще 28 порушень були занесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань у зв'язку із перешкоджанням здійснення виборчого права. Так, наприклад, у Конотопському районі було відкрито імітаційну виборчу дільницю, де проголосували 30 людей.

Клименко також відзначив велику кількість "каруселей". Так, наприклад, з Житомирської області до Києві прибули 132 людини.

Що відомо

  • Місцеві вибори призначили на 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обирають представників місцевих органів влади та міських голів.
  • Президент Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань.
  • До проведення загальнонаціонального опитування "5 питань" в низці населених пунктів України залучили неповнолітніх.
  • До президента Володимира Зеленського під час голосування намагалася прорватися активістка Femen.

На початок