До опитування "5 питань Зеленського" залучили неповнолітніх. У "Слузі народу" обіцяють "розібратись"

До опитування "5 питань Зеленського" залучили неповнолітніх. У "Слузі народу" обіцяють "розібратись"

Оновлено
До опитування "5 питань Зеленського" залучили неповнолітніх. У "Слузі народу" обіцяють "розібратись"
Суспільне: Черкаси

До проведення загальнонаціонального опитування "5 питань" в низці населених пунктів України були залучені неповнолітні. Лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко повідомив Суспільному, що проведення неповнолітніми опитування від президента є "провокацією опонентів партії" і пообіцяв "розібратися із цим".

Так, очевидці, громадські активісти, журналісти та народні депутати, повідомили у соціальних мережах, що опитування від президента Володимира Зеленського по всій Україні проводять неповнолітні, додавши відповідні фото та відео.

Кореспонденти Суспільного помітили неповнолітнього "волонтера" біля однієї з дільниць у Черкасах. Ім'я своє хлопець не назвав, однак кореспондентам Суспільного показав документи, які засвідчують, що йому є 16 років. Також у нього є документи, що дозволяють працювати волонтером.

Опитування "5 питань Зеленського" проводять неповнолітні
Неповнолітній "волонтер" біля однієї з ДВК у Черкасах. Суспільне: Черкаси

Народна депутатка України Ірина Геращенко ("Європейська солідарність") наголосила на неприпустимості ситуації із залученням неповнолітніх до проведення опитування.

Народна депутатка від "Європейської солідарності" Марія Іонова поспілкулася з неповнолітніми "волонтерами".

Що заявили у "Слузі народу"

Лідер партії "Слуга народу" Олександр Корнієнко повідомив Суспільному, що проведення неповнолітніми опитування від президента є "провокацією опонентів партії".

"Це провокація опонентів наших, ми розберемось з цим і підрядник понесе відповідальність, тому що ми просили не використовувати працю підлітків", — сказав Корнієнко.

Він відмовився називати вартість опитування, пояснивши це тим, що "потрібно провести консультацію". Також Корнієнко заявив, що "у соцмережах було багато закликів про провокації щодо партії".

"Перевертати урни, бити волонтерів, відповідно хтось міг би реалізувати ці заклики щодо самого підрядника, це ж люди не зажди врівноважені закликають", — сказав він.

Як діє поліція

Поліція Рівненщини розповіла Суспільному, що її співробітники провели профілактичну бесіду з матір'ю неповнолітнього, який був вбраний в маніжку "5 питань від президента" на виборчій дільниці та про якого повідомила Ірина Геращенко.

Як розповів голова Національної поліції Ігор Клименко, правоохоронцям надходять скарги про неповнолітніх та інші правопорушення, пов’язані з опитуванням "5 питань".

Що каже омбудсменка

Утім, уповноважена Верховної ради Людмила Денісова заявила, що залучення неповнолітніх не є порушенням.

"Президент неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть є волонтерами", - написала вона в Telegram каналі.

В️она зазначила, що волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними. Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

"Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною", - зазначила Денісова.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що хоче провести всенародне опитування у день виборів 25 жовтня, на якому українців попросять дати відповідь на 5 запитань. Серед них – створення вільної економічної зони на Донбасі, легалізація марихуани та скорочення кількості нардепів.
  • Експерти пов'язують наміри Зеленського з невдалою спробою пропрезидентської фракції "Слуга народу" провести через Верховну раду законопроєкт щодо проведення опитувань 4 вересня поточного року. Цей документ пройшов профільний комітет, але так і не був розглянутий у сесійній залі.
  • На сайті Верховної ради зареєстровані зміни до закону про ЦВК щодо створення умов для проведення опитування громадської думки. Згідно з документом, опитування має проводитись у день голосування на загальнодержавних або місцевих виборах на всій території України або в окремих її місцевостях на підставі відповідного рішення Кабміну.
  • Фракції Ради розкритикували запропоноване Зеленський "опитування".
  • Голова Верховної ради Дмитро Разумков повідомив, що держбюджет не передбачає видатків на анонсоване Зеленським всенародне опитування.
На початок