Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
дільниця в теплоенерго за кілька хвилин до відкриття

На Рівненщині, як і в усій Україні, з 8-ї ранку стартували місцеві вибори. Дільниці будуть відчинені до 20-ї вечора. Ми обираємо собі депутатів в обласну, у районну та у місцеву ради, а також очільника своєї громади. Саме тому бюлетенів кожному видадуть по чотири. У цьому матеріалі команда Суспільного збиратиме усе, що стосується виборчого дня – 25 жовтня.

На Рівненщині є 996 дільниць, які обслуговуватиме понад 15 тисяч людей. До 8-ї ранку голова обласної ТВК Василь Курилас повідомив, що усі вони почали підготовчі засідання, а в місті Сарни виникли проблеми з енергопостачанням – там сталось аварійне знеструмлення. О 8:03 стало відомо, що енергопостачання відновлено.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
дільниця в теплоенерго

Читайте також: Не нервуйтесь, або Як менше "гальмувати" на дільниці – поради рівненським виборцям

В громадянській мережі "ОПОРА", яка проводить спостереження за виборами, зазначили, що напередодні стало відомо про плутанину бюлетенів на кількох дільницях, а на одній ДВК таких бюлетенів бракувало.

Відтак "не ті" бюлетені утилізовували, а натомість додруковували нові.

Дивіться про те, як відбувалось відкриття перенесеної дільниці у Рівному:

Текстова версія матеріалу – ТУТ

8:45

Також біля деяких дільниць журналісти Суспільного побачили волонтерів, які збирають відповіді на "П'ять запитань президента".

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
дільниця у профтехзакладі на Фабричній у Рівному. Суспільне Рівне

Питання звучать так:

  1. Чи підтримуєте ви ідею довічного ув'язнення за корупцію в особливо великих розмірах?
  2. Чи підтримуєте ви створення вільної економічної зони на території Донецької та Луганської областей?
  3. Чи підтримуєте ви скорочення кількості народних депутатів до 300?
  4. Чи підтримуєте ви легалізацію канабісу в медичних цілях – для зменшення болю у важких хворих?
  5. Чи підтримуєте ви право України на використання гарантій безпеки, визначених Будапештським меморандумом, для відновлення її державного суверенітету і територіальної цілісності?

Оплатити це опитування взялась партія "Слуга народу", а проводять його волонтери. В МВС закликали громадян "не чіпати їх". Експерти ж опитування Зеленського розкритикували.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
дільниця в ДЮСШ на Фабричній у Рівному. Суспільне Рівне

9:00

На Рівненщині майже всі дільниці відкрилися вчасно – повідомили в ГМ "ОПОРА". Виняток – лише дільниця 560890 (м. Вараш, м-р Перемоги, 8). Там загубився ключ від сейфа.

Представники комісії викликали ДСНС, однак, поки рятувальники прибули, ключ знайшовся. Затримка у відкритті дільниці становила 18 хвилин.

9:05

Як повідомив голова обласної ТВК Василь Курилас, не буде працювати ДВК №560298 (спецдільниця, медзаклад у м.Дубровиця), через те, що на ДВК лише 2 особи у списку.

У с. Кураш Дубровицького району на ДВК №560 278 виборець проголосував за місцевого голову, а решту бюлетенів порвав, – зазначив Василь Курилас.

9:40

У Рівному виборці приходять на стару дільницю, яку перенесли. Свідками цього стали журналісти Суспільного. За 15 хвилин ми побачили сімох людей, які спробували зайти.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
стара дільниця на Курчатова. Суспільне Рівне

Нагадаємо, дільниця на вулиці Курчатова,1 перенесена на Данила Галицького,27 – у "Рівнетеплоенерго".

10:30

Дільниця у селі Михайлівка Рівненського району – одна з найменших, тут усього 59 виборців. Станом на 10-ту ранку, як розповіли журналістці Суспільного, тут проголосувало 7 людей.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
дільниця в Михайлівці. Суспільне Рівне

11:00

У Рівному в офісі громадянської мережі "ОПОРА" відбувся проміжний брифінг щодо перебігу місцевих виборів на Рівненщині. Пряма трансляція від Суспільного – ТУТ.

11:18

На початок волевиявлення ГМ" Опора" виявили порушення у селі Верба Дубенського району на виборчій дільниці №560184. Спостерігачі зафіксували відсутність другої переносної скриньки для бюлетенів.

12:45

У поліції Рівненщини повідомили про перші порушення на виборчих дільницях. До 11:00 поліцейські отримали 28 повідомлень щодо порушень на голосуванні. Зокрема, 17 фактів порушень виборчого голосування – у Рівному.

У пресслужбі поліції повідомляють: близько 9:40 на дільниці, що на вулиці Генерала Безручка, 67-річний рівнянин розірвав три бюлетені. У селі Крупове Дубровицького району аналогічно вчинила місцева жителька.

На обох поліцейські склали адмінпротоколи про пошкодження виборчих бюлетенів, матеріали скерують до суду. Покарання за це – накладення штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів (від 1700 до 3400 гривень).

Порушення також фіксували у Здоблунівському, Костопільському, Корецькому, Рівненському та Млинівському районах.

Народна депутатка Ірина Геращенко повідомила в своєму Facebook, що у місті Костопіль до опитування "5 питань від президента" була залучена 14-річна дитина. Нардепка публічно звернулась до омбудсмена Людмили Денисової та дитячого омбудсмена Миколи Кулеби з проханням надати цьому випадку правову оцінку.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
скрін з Facebook Ірини Геращенко

У пресслужбі поліції області Суспільному повідомили, що з мамою дитини, яка була неподалік, провели профілактичну бесіду.

13:00

У приміщенні для голосування на кожній з виборчих дільниць облаштовуються відокремлені кабіна та виборча скринька для голосування у випадках, коли у виборця виявили температуру в понад 37,2°С та/або симптоми респіраторних захворювань. Про це зазначено у Рекомендаціях ЦВК.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
фото "ОПОРИ"

В "ОПОРІ" зафіксували випадки облаштування таких кабінок.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
фото "ОПОРИ"

Якщо спеціально встановлені скриньки і знаходяться відокремлено від інших скриньок, то от кабінки здебільшого розташовані разом з іншими.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
фото "ОПОРИ"

На фото – по одній дільниці міста Сарни та Дубно.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
фото "ОПОРИ"

13:50

Тим часом на дільниці у школі №6 в Рівному уже сформувалась черга з виборців.

Вибори на Рівненщині очима Суспільного. Що і де відбувається
Суспільне Рівне

14:00

Станом на 13:00 в Рівненській області проголосувало 16,94% виборців. Загалом це становить 142792 людини. Про це повідомив голова обласної ТВК Василь Курилас.

14:20

У селі Михайлівка Рівненського району, де одна з найменших в області дільниць з 59-ма виборцями, Ірині вручили квіти. Це зробили члени комісії після того, як дівчина зробила перше своє волевиявлення в житті.

15:00

На Рівненщині кандидата в депутати до ОТГ не внесли в бюлетень. Хоча у затвердженому списку кандидатів чоловік є.

Відповідальність за помилку на себе взяла ТВК. Результати виборів на окрузі анулюють та проведуть голосування повторно. Тим часом поліція відкрила провадження.

16:50

В селищі Оржів Рівненського району чоловік посварився з членами ДВК через невідповідність його адреси у списку виборців. У списку не співпадав номер будинку. Чоловік бюлетені отримав тільки після того, як помилку власноруч виправила голова ДВК. Бюлетені чоловік заповним за межами кабінок. Очевидці кажуть, він був на підпитку.

17:05

Через погане освітлення на дільниці 560934 в Рівному виборці ознайомлюються з вмістом бюлетенів та заповнюють їх за межами кабінок для голосування. Відсутність хорошого освітлення створює дискомфорт для виборців старшого віку – повідомили в Комітеті виборців України.

17:10

На Рівненщині – 77 фактів порушень виборчого законодавства, повідомляють у поліції. Найбільше у Рівному – 35, у Костопільському районі — 5, у Рівненському та Вараському районах — по 4, у Дубенському — 3. Також зареєстровані повідомлення у Здолбунівському, Корецькому, Млинівському, Острозькому, Гощанському, Сарненському, Дубровицькому районах.

17:15

У Вараші чоловік викликав поліцію через проведення президентського опитування у тамбурі ліцею – перед входом до приміщення двох виборчих дільниць. Одна зі скриньок мала номер, який співпадав з номером дільниці.

Поліція не знайшла підстав, аби хлопець та дівчина знаходилися в приміщенні. Їх попросили вийти.

17:20

Представники "ОПОРИ" зафіксували ймовірне порушення таємниці голосування у Сарнах. Члени ДВК почули характерний звук фотографування у кабінці, де перебувала жінка. Члени ДВК викликали поліцію, проте жінка її приїзду не дочекалася та покинула дільницю.

18:00

Пацієнт показував свій бюлетень на виборчій дільниці у Острозькій обласній психіатричній лікарні. Чоловік демонстрував виборчі бюлетені медсестрі. Вона їх згорнула та вкинула до скриньки.

За фактом порушення спостерігачка від "ОПОРИ" звернулася до поліції. Розголошення свого волевиявлення карається адмінштрафом від 1700 до 3400 гривень.

Репортаж про те, як голосували в селі Михайлівка біля Рівного. Це одна із найменших дільниць області, тут тільки 59 виборців.

Як голосували у Квасилові, який тепер у складі Рівненської ОТГ.

Репортаж із села Серники Зарічненського району, де більшість виборців і кандидатів в місцеву раду – Полюховичі.

Суспільне почало шестигодинний марафон про місцеві вибори в Україні.

21:30

У Рівному на дільниці прийшло 62 258 виборців. Про це повідомив член міської ТВК Володимир Кудрін. Таким чином явка склала 34,42%.

Загалом по Рівненщині, як повідомив голова обласної ТВК Василь Курилас, проголосувало 330035 виборців, це 39,15%.

Що відомо

  • Журналісти Суспільного планують потрапити на відкриття дільниць, побувати на одній з найменших дільниць у селі Михайлівка Рівненського району. Розкажемо, як відбувається голосування у селищі Квасилів, яке віднедавна, в результаті утворення ОТГ, стало частиною Рівного. Запитаємо у мешканців, чи відчувають вони себе частиною обласного центру.
  • Крім того, ми вже поїхали у село Серники Зарічненського району, переважна більшість жителів якого носить прізвище Полюхович. Дізнаємось, як вони знаходять себе у списках виборців і не плутають місцевих кандидатів з таким же прізвищем.
На початок