На Рівненщині кандидата в депутати не внесли у бюлетень. Планують перевибори

На Рівненщині кандидата в депутати не внесли у бюлетень. Планують перевибори

На Рівненщині кандидата в депутати не внесли у бюлетень. Планують перевибори
Олександр Зінчук/Суспільне Рівне

На Рівненщині кандидата в депутати до ОТГ не внесли в бюлетень. Хоча у затвердженому списку кандидатів чоловік є, – повідомляють у пресслужбі поліції. Відповідальність за помилку на себе взяла ТВК. Результати виборів на окрузі анулюють та проведуть голосування повторно.

У селі Горбаків Бабинської ОТГ Гощанського району виборці повідомили дільничну виборчу комісію про відсутність у бюлетені одного з кандидатів. 39-річний Олександр Зінчук йшов самовисуванцем до сільської ради з номером три у списку згідно алфавітного порядку.

Сам кандидат каже, що намагається не показувати свою злість чи образу. У нього не буде претензій, якщо на окрузі пройдуть перевибори.

"Коли почалися вибори, мені виборці повідомили, що мене немає в списку. Мені сказали, що більше всього, що вибори по нашій ОТГ будуть недійсними по кандидатах в депутати. Відповів, що якщо буде все нормально і будуть перевибори – то претензій в мене ніяких до них більше не буде", – розповів журналістам Суспільного Олександр Зінчук.

У ДВК запевняють, що відповідальності за зміст надрукованого у бюлетенях не несуть. Відсутність цілого рядка на бюлетені не помітили ні при перерахунку бюлетенів, ні при їх прийомі.

"23 жовтня провели засідання, перерахували бюлетені, все збіглося. Близько 8:45 сьогодні прийшли люди голосувати, кандидата на бюлетені немає. Ми повідомили до ТВК", – каже голова Горбаківської ДВК Олександр Купець.

У Бабинській ТВК помилку визнали. Її походження не знають, підозрюють збій в системі або людський фактор. Голова Бабинської ТВК Лілія Машлай каже, що по закінченню голосування проведуть засідання, на якому визнають вибори такими, що не відбулися.

"Проведемо повторно вибори тільки по цьому округу, це частина Горбакова. Будуть передруковані бюлетені з внесенням кандидата. По інших округах все відповідає нормі", – каже Лілія Машлай.

Вона розповіла, що про помилку повідомили районну, обласну та Центральну виборчі комісії.

У поліції за фактом підробки виборчої документації розпочали досудове розслідування за частиною 2 статті 158-3 Кримінального кодексу України. Слідчі встановлюють усі обставини та причетних осіб.

На початок