Рішення суду у справі Марківа оголосять 3 листопада

Рішення суду у справі Марківа оголосять 3 листопада

Рішення суду у справі Марківа оголосять 3 листопада
. Facebook Людмила Денісова

У п'ятницю, 23 жовтня, у Мілані відбулося четверте апеляційне слухання у справі нацгвардійця Віталія Марківа, на якому виступив захист обвинуваченого. Рішення апеляційної інстанції буде оголошено 3 листопада.

Представники української громади прийшли під будівлю аби підтримати Марківа.

Як повідомила пресслужба МВС, також підтримати Марківа на суді прийшла його мама Оксана Максимчук і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Як повідомив на своїй Faceook-сторінці один із лідерів української спільноти Італії Олесь Городецький, який був присутній на суді, адвокатка Марківа Донателла Рапетті під час виступу наголосила, що свідчення французкього фотографа Вільяма Рогелона, який стверджує про винуватість нацгвардійця, викликають сумніви й потребують ретельнішого аналізу. Як зауважила Рапетті, значна їхня частина базується не на фактах, а на суб’єктивних переконаннях фотографа. За словами Городецького, також адвокатка зауважила, що суд Павії, який виносив попередній вирок, продемонстрував свою некомпетентність та припустився помилок у простих арифметичних обчисленнях.

З огляду на наведені докази, Рапетті поставила вимогу до суду повністю виправдати Марківа.

Читайте також: Справа нацгвардійця Марківа: все, що потрібно знати перед початком апеляційного суду в Італії

На попередньому засіданні, яке відбулось 15 жовтня, у суді виступала сторона обвинувачення.

Що відомо

  • Віталій Марків — нацгвардієць, учасник бойових дій на сході України. Італія звинуватила Марківа у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі неподалік Слов'янська у 2014 році. Влітку 2017 року поліція заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї, коли той прилетів до матері.
  • МВС України заперечує причетність Марківа до смерті журналіста. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав справу повністю сфабрикованою в рамках спецоперації російських спецслужб, що реалізовується на території Італії. Слідчий експеримент у Слов'янську показав, що нацгвардієць не міг вбити фотографа.
  • Суд міста Павія визнав Марківа винним і засудив до 24 років ув'язнення. 20 листопада Україна подала апеляцію на вирок. Розгляд апеляції відтермінували через коронавірус.
  • Віталій Марків родом з Тернопільщини. Народився 16 серпня 1989 року в місті Хоростків Гусятинського району. У 2003 році разом з матір’ю та сестрою переїхав до Італії, де закінчив технічний коледж, отримав громадянство Італії. В Україну повернувся у грудні 2013 року під час Євромайдану. Тоді в Києві був членом Самооборони. З початком російсько-української війни став добровольцем у Нацгвардії України, далі підписав контракт. Він був заступником командира взводу батальйону. Брав участь у боях під Слов’янськом навесні 2014 року.

На початок