Слідчий експеримент показав, що Марків не міг вбити італійського журналіста — Аваков

. Facebook

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков називає справу нацгвардійця Віталія Марківа, якого звинувачують у вбивстві італійського журналіста Андреа Роккелі повністю сфабрикованою в рамках спецоперації російських спецслужб, що реалізовується на території Італії.

Про це він сказав під час засідання Верховної ради.

"Декілька тижнів тому провели слідчий експеримент, який доводить — пан Марків не причетний до цієї справи", — стверджує Аваков.

За його словами, питання звільнення українця винесене на найвищий державний рівень.

Зокрема у лютому президент Володимир Зеленський провів перемовини щодо звільнення Марківа з італійським президентом, прем’єром та Папою Римським.

"Зараз ми очікуємо закінчення карантину, щоб можна було оголосити засідання апеляційного суду. Ми впевнені, що тут у нас гарні позиції. Також продовжимо дипломатичні зусилля на рівні глав держав", — зазначив глава МВС.

Що відомо

  • 25 травня група експертів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз провела слідчий експеримент щодо обставин загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккелі та його перекладача.
  • Італія звинуватила екснацгвардійця Віталія Марківа у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі на Донбасі неподалік Слов'янська у 2014 році.
  • Влітку 2017 року поліція заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї, коли той прилетів до своєї матері.
  • На переконання італійського суду, Марків свідомо спрямував вогонь артилерії по фотографу та ще кільком особам, що разом перебували в зоні бойових дій.
  • Суд італійського міста Павія визнав Марківа винним і засудив його до 24 років ув'язнення.
  • У листопаді 2019 Україна подала апеляційну скаргу на рішення італійського суду, її розгляд очікується навесні 2020 року.
  • Прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте оголосив, що щонайменше 16 мільйонів людей потрапили під карантин у зв'язку із закриттям до 3 квітня Ломбардії і ще 14 провінцій через поширення коронавірусу.
  • Станом на 8 березня в Італії було зареєстровано 366 летальних випадків. Водночас 622 людини повністю одужали.
  • В італійських в'язницях засуджені вдалися до бунтів через введення жорстких заходів щодо стримування коронавірусу, зокрема, обмеження відвідування в'язниці. Відомо про шістьох загиблих.