Про що говорили Трамп і Байден на фінальних дебатах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Про що говорили Трамп і Байден на фінальних дебатах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Про що говорили Трамп і Байден на фінальних дебатах. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
АР

У США відбулися фінальні дебати кандидатів на посаду президента. Під час них Дональд Трамп заявив, що Джозеф Байден начебто отримав $3,5 млн від Росії, а також мав відсоток від бізнесу його сина Гантера в Україні й Китаї. Байден усі звинувачення відкинув. Також кандидати обговорили питання розповсюдження коронавірусу, національної безпеки та імміграційної політики.

Дебати Дональда Трампа і Джозефа Байдена відбулися в Університеті Бельмона, приватному християнському університеті в Нешвіллі, Теннессі. Організатори запевнили, що захід проводитиметься відповідно до усіх необхідних вимог: тестування, масочний режим, соціальним дистанціювання та іншими протоколами з протидії поширенню СOVID-19". Як інформує СNN, другі дебати кандидатів у президенти США пройшли спокійніше від перших, проте не обійшлося без звинувачень.

90-хвилинні дебати розділили на шість 15-хвилинних сегментів, кожен з яких присвятили окремій темі: "Боротьба з COVID-19", "Американська сім'я", "Імміграція", "Зміна клімату", "Національна безпека" і "Лідерство". Подію транслювали в США всі основні телемережі і кабельні телеканали.

Дебати Трампа і Байдена
Associated Press

Україна та Росія

"Джо отримав $ 3,5 млн доларів від Росії, був у дружніх стосунках з мером Москви, він повинен пояснити це", - сказав Трамп.

"Я ніяких грошей від Росії не отримував. Я не брав ні гроша ні в якого закордонного джерела. Я опублікував свої податкові декларації за всі 22 роки. Ви – жодної", - відповів Байден опоненту.

Нинішній очільник Білого дому знову нагадав Байдену про бізнес його сина в Україні і, що завдяки цьому він мав корупційні зв'язки в Україні. Байден зазначив, що в роботі його сина Гантера в українській компанії Burisma, "не було нічого неетичного".

"Стосовно України, ми справді отримали цілу тему про те, чи зробив я щось не так, бо він (Гантер Байден – ред.) входив до ради директорів холдингу Burisma", - сказав Байден, додавши, що завжди реалізовував політику США і "не було зроблено нічого, що б не відповідало цій лінії".

Дебати у США: Трамп звинуватив Байдена у корупції в Україні та Росії, він заперечив
Дебати у США: Трамп звинуватив Байдена у корупції в Україні та Росії, він заперечив. АР

Ексвіцепрезидент США наголосив, що саме Трамп мав проблеми через свою сумнівну політику щодо України.

"Хто і потрапив у халепу, то це саме він (Трамп – ред.), намагаючись підкупити український уряд, аби там сказали щось негативне про мене", - додав демократ.

Він звинуватив Трампа в тому, що той не протистояв президенту РФ Володимиру Путіну, який продовжує втручатися в американські вибори.

Трамп сказав, що він є жорстким до Росії. І наголосив, що його адміністрація, на відміну від адміністрації Обами, надала летальну військову допомогу Україні.

"Ніхто не був жорсткішим до Росії, ніж я. В плані санкцій, у плані всього, що я зробив з НАТО. Коли Байден продавав Україні подушки і покривала, я продав протитанкові ракети. Протягом президентства Обами Росія забрала велику частину, яка мала б бути Україною. Ви віддали це їм. Але ви отримували багато грошей від Росії”, - сказав Трамп.

Байден відкинув усі звинувачення і зазначив, що "друга Трампа Руді Джуліані використовують як російського пішака".

"Його годують російською неправдивою інформацією. І що після цього? Нічого. І потім ви дізнаєтесь, що все, що відбувається тут, - це те, що Росія, робить все щоб переконатись, щоб мене не обрали наступним президентом. Бо вони знають, що я їх знаю, і вони знають мене", - сказав демократ.

Про коронавірус

Кандидати вступили у суперечки з приводу заходів подолання розповсюдження COVID-19 та подолання хвороби. Трамп звинуватив опонента в тому, що той хотів закрити країну на карантин. За словами Трампа, це б призвело до великих економічних збитків та втрати робочих місць.

Дебати у США: Трамп звинуватив Байдена у корупції в Україні та Росії, він заперечив
Дебати у США: Трамп звинуватив Байдена у корупції в Україні та Росії, він заперечив. АР

"Ми не можемо закрити нашу країну, інакше в нас не буде країни”, - сказав республіканець.

"Я казав, що я придушу вірус, не країну", - відповів Байден, і звинуватив опонента у тому, що він не взяв на себе повної відповідальності за подолання пандемії.

Інші питання та робота модераторки

Модераторка дебатів, телеведуча каналу NBC Крістен Велкер в ході дискусії підняла питання національної безпеки, охорони здоров’я, стану економіки, імміграційної політики, расові питання та зміни клімату. Завершальне її запитання звучало так: "Уявіть, що це ваш день інавгурації. Що ви скажете американцям, які не голосували за вас?".

Оглядачі відзначили хорошу роботу модераторки - на відміну від перших дебатів. Тоді модератора Кріса Воллеса критикували за неспроможність контролювати хід дискусії.

Однак перед теледебатами експерти зауважували: перемога у фінальному раунді дебатів матиме менше ваги, ніж зазвичай. Зокрема, тому що десятки мільйонів американців уже проголосували. Станом на вечір дебатів достроково проголосували майже 50 мільйонів американців.

Більшість спостерігачів віддають перемогу Байдену за очками: він добре тримався проти Трампа, успішно контратакував і не допустив помилок, на які розраховував чинний президент. Той же результат дає панельне опитування CNN.

Читайте також: "Дізнайтесь, хто ви з найпопулярніших президентів США. Рандомайзер"

Що відомо

  • Чергові вибори в США пройдуть 3 листопада. На них будуть обирати президента і віце-президента, всіх 435 членів Палати представників і третину Сенату Конгресу США, губернаторів 13 штатів і територій. Джо Байден став єдиним кандидатом від демократичної партії, тоді як Трамп балотується від республіканців.
  • Раніше Трамп заявляв, що хоче перенести дату президентських виборів, однак керівник апарату Білого Дому Майк Медоус заявив, що вибори не будуть переноситися і відбудуться "за графіком".
  • Перші дебати Трампа і Байдена відбулися наприкінці вересня і перетворилися на хаос.
  • Після цього комісія з президентських дебатів ухвалила нові правила, згідно з якими мікрофон одного кандидата в президенти буде відключено під час виступу іншого.
На початок