"Може, ти заткнешся, чоловіче?": як пройшли перші дебати Трампа та Байдена. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Може, ти заткнешся, чоловіче?": як пройшли перші дебати Трампа та Байдена. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

"Може, ти заткнешся, чоловіче?": як пройшли перші дебати Трампа та Байдена. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
АР

Перші дебати між кандидатами на посаду президента США Дональда Трампа і Джо Байдена перетворилися у хаос. Чинний очільник Білого дому постійно намагався перебити свого опонента, у відповідь ексвіцепрезидент назвав його "клоуном", "найгіршим президентом" і"маріонеткою Путіна".

Як пише CNN, Трамп перебивав Байдена під час його відповідей на кожну тему, через що він втратив хід своїх думок щодо ключових моментів на початку дебатів. Проте з часом ексвіцепрезидент призвичаївся до атак опонента. В один із моментів, коли Трамп перекрикував його Байден повернувся до нього й сказав: "Може, ти заткнешся, чоловіче?". Пізніше, коли ситуація повторилася, він назвав чинного президента США "клоуном".

Трамп заявив, що Байден за 47 років його перебування в Сенаті й Білому домі зробив менше, ніж він за три роки його президентства. Водночас Байден нагадав, що згідно з розслідуванням The New York Times, Трамп майже протягом останніх 20 років не платив федеральних податків на прибуток. Очільник Білого дому заявив, що платить "мільйонні податки" і пообіцяв згодом оприлюднити податкову декларацію.

"Як тільки податкова декларація буде готова, ви її побачите", — сказав Трамп.

А коли Байдена запитали, чому американці мають обирати його замість чинного президента, він відповів, що Трамп зробив країну "більш хворою, бідною, розділеною і жорстокою".

Трамп і Байден під час дебатів
Трамп і Байден під час дебатів. Дональд Трамп і Джо Байден під час дебатів до президентських виборів 2020 року. Фото: АР

Також Трамп сказав Байдену, що його син заробив корупційні статки під час ведення бізнесу в Китаї і поботі на фірмі Burisma в Україні. Байден відкинув усі звинуваченя.

"Він (Гантер Байден – ред.) заробив цілий статок в Україні", — заявив Трамп, спробувавши повернути розмову у русло "корупційного" скандалу навколо родини свого опонента.

"Це цілковита неправда", — наголосив у відповідь Байден, додавши, що пишається сином.

У свою чергу, Байден назва Трампа "маріонеткою" російського президента Володимира Путіна.

"Я зустрічався віч-на-віч із Путіним і твердо заявляв йому, що ми не прийматимемо його нісенітниць. Він же (Трамп — ред.) є цуциком (дослівно "puppу" — англ.) Путіна", — заявив колишній віцепрезидент CША, відповівши на закиди Трампа, що зовнішня політика попередньої команди була слабкішою.

Що відомо

  • Чергові вибори в США пройдуть 3 листопада. На них будуть обирати президента і віце-президента, всіх 435 членів Палати представників і третину Сенату Конгресу США, губернаторів 13 штатів і територій. Джо Байден став єдиним кандидатом від демократичної партії, тоді як Трамп балотується від республіканців.
  • Раніше Трамп заявляв, що хоче перенести дату президентських виборів, однак керівник апарату Білого Дому Майк Медоус заявив, що вибори не будуть переноситися і відбудуться "за графіком".
  • Трамп закликав Байдена пройти тест на наркотики перед їх першими дебатами. У випадку, якщо Байден погодиться, Трамп теж проходитиме тест.
  • Також чинний президент США Дональд Трамп ухилився від питання стосовно гарантії мирної передачі влади своєму опоненту Джо Байдену в разі програшу на виборах.
На початок