Палата представників США опублікувала законопроєкт про допомогу Україні. Байден заявив, що підпише закон

Палата представників США опублікувала законопроєкт про допомогу Україні. Байден заявив, що підпише закон

Важливо
США, Україна
Палата представників США. AP

Палата представників Сполучених Штатів оприлюднила текст законопроєкту для допомоги Україні. Президент США Джо Байден наголосив, що підпише відповідний законопроєкт. Згідно з документом, Україна та американські союзники можуть отримати близько 61 мільярд доларів. При цьому з цієї суми, кошти на економічну допомогу Україні сягають 7,85 мільярда у вигляді кредитів до 30 вересня 2025 року. Серед умов цих витрат – заборона виплат пенсій.

Про це йдеться в тексті законодавчої ініціативи.

Законопроєкт передбачає виділення приблизно 23 мільярдів доларів на поповнення запасів зброї армії США, які можуть бути використані для військової допомоги Україні.

Додатково за програмою Foreign Military Financing, яка передбачає виділення грантів на купівлю зброї у виробників, документом закладається 1,6 мільярда доларів.

Щодо економічної допомоги конкретно Україні, то законопроєкт передбачає виділення 7,85 мільярда доларів у вигляді кредитів до 30 вересня 2025 року. Серед умов витрат цих коштів – заборона виплат пенсій.

Окреме положення законопроєкту передбачає, що адміністрація Джо Байдена має "якнайшвидше" передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Водночас президент США може відкласти це рішення, якщо воно "буде шкодити інтересам національної безпеки США".

Водночас після листопада 2025 року президент США зможе "списати" 50% заборгованості за цими кредитами, а з 1 січня 2026 року – 100% заборгованості за умови, якщо це рішення підтримає Конгрес.

Також документ містить низку вимог до адміністрації президента США стосовно звітності.

Зокрема протягом 30 днів після ухвалення, адміністрація має надати Конгресу звіт про всю зброю та пов’язане фінансування, яку США надали Україні з 24 лютого 2022 року. А протягом 60 днів – звіт про те, як здійснювався контроль за обліком зброї.

Крім того, протягом 45 днів Конгрес має отримати від адміністрації Байдена "стратегію підтримки України", яка повинна бути багаторічною та містити перелік "конкретних цілей", яких адміністрація "прагне досягти".

Президент США Джо Байден своєю чергою заявив, що підпише окремі законопроєкти, які містять допомогу Україні.

"Я рішуче підтримую цей пакет, щоб отримати важливу підтримку для Ізраїлю та України, надати вкрай необхідну гуманітарну допомогу палестинцям у секторі Гази та зміцнити безпеку і стабільність в Індійсько-Тихоокеанському регіоні", — йдеться у повідомленні Байдена.

16 квітня спікер Палати представників Джонсон представив чотири окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та фінансування національної безпеки.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту в світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

На початок