Без кредитів, але з технікою: на Хмельниччині аграрії власноруч майструють трактори

Без кредитів, але з технікою: на Хмельниччині аграрії власноруч майструють трактори

Без кредитів, але з технікою: на Хмельниччині аграрії власноруч майструють трактори Фото: Суспільне

За червень-вересень цього року один із чотирьох державних банків України надав агропромисловим спілкам Хмельниччини понад 10,5 мільйонів гривень грошової позики з кредитною ставкою від 5-ти до 9-ти відсотків річних під державні гарантії та часткове відшкодування. Але кредити беруть лише одиниці сільгоспвиробників.

Про це Суспільному розповіла спеціалістка з комунакацій Київського офісу державного банку Анжела Дзінзюра.

За її словами, в нашій області не було жодного прецеденту непогашеної заборгованості сільгоспвиробників перед фінансовою установою. Проте фермери та середні агропідприємства банківських позик намагаються не брати, каже Анжела Дзінзюра.

Техніки й інженери тракторного парку садівничого господарства з Городка зараз удосконалюють оприскувач данської фірми. Оприскувач - новий, його виробники на ринку сільгосптехніки – десятки років, але агрегат недопрацьований, вважає тракторист Сергій Рубан. І власноруч удосконалює механізм: щоби крила поверталися разом із колесами.

«Маємо удосконалити крила. Поставити захист, бо мені треба зараз усю багнюку вичищати, а так буде закриватися і не кидатися», - каже чоловік.

Виконавчий директор господарства Валерій Битий розповідає: про це удосконалення оприскувача повідомили виробникам, і в Городок приїздив представник машинобудівного заводу з Данії.

«Йому стало ніяково, бо він сам був розробником і сказав: можете допрацювати те, що я не допрацював», - розповідає Валерій Битий.

Данські конструктури виробника сільськогосподарської техніки зніяковіли, коли побачили, як у Городку на Хмельниччині удосконалили їхній оприскувач. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне

Данські конструктури виробника сільськогосподарської техніки зніяковіли, коли побачили, як у Городку на Хмельниччині удосконалили їхній оприскувач. Фото: Суспільне.

Головний інженер Микола Тлустий демонструє ще один удосконалений силами працівників тракторного парку господарства заводський механізм. Це також оприскувач для садів. За словами чоловіка, у них в господарстві майже 30% техніки вони доробляють чи виготовляють свою. У господарстві, спеціалізацією якого є вирощування яблук і ягід, цього року почали сіяти зернові. Для цього працівники власноруч майструють техніку. Наприклад, візок для жатки. Такий на заводі коштує 130 тисяч гривень. Виготовити візок своїми силами обійшлося в 30 тисяч. Микола Тлустий каже: справна й продуктивна техніка - основа ефективної роботи.

«Збільшується продуктивність, менше ремонтів, швидше обробляємо», - каже чоловік.

У садівничому господарстві в Городку на Хмельниччині міркують над тим, як удосконалити наявну техніку, аби полегшити роботу працівників. Фото: Суспільне.Фото: Суспільне

У садівничому господарстві в Городку на Хмельниччині міркують над тим, як удосконалити наявну техніку, аби полегшити роботу працівників. Фото: Суспільне.

Без банківських кредитів, але не без сучасної техніки. Виконавчий директор Валерій Битий розповідає: в господарстві відмовилися від банківських позик і обходяться тільки обіговими коштами підприємства, вирученими від вирощування й продажу яблук і полуниць. Тож нову техніку купують рідко. Більше ремонтують та виготовляють агрегати самі.

«Так суттєва частина економиться. Нова техніка коштує дорого. Ми думаємо, як продовжити ресурс техніки, яка була у використанні», - пояснює Валерій Битий.

У господарстві досі багато ручної роботи. Як механізувати процес бодай частково – міркуватимуть, каже головний інженер Микола Тлустий

«Плануємо щось таке виготовити, аби полегшити роботу працівникам», - каже інженер.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди