Перейти до основного змісту
Facebook заблокував сторінку звинуваченого в роботі на РФ Деркача. Той відповів

Facebook заблокував сторінку звинуваченого в роботі на РФ Деркача. Той відповів

Доповнено
Facebook заблокував сторінку звинуваченого в роботі на РФ Деркача. Той відповів
Андрій Деркач. Facebook/Андрій Деркач

Соціальна мережа Facebook заблокувала акаунт українського депутата Андрія Деркача, якого у США звинувачували у роботі на Росію через поширення ним дезінформації про кандидата в президенти США Джо Байдена.

Причиною блокування стало порушення політики щодо використання платформи, повідомляє BuzzFeed.

"Ми видалили цей обліковий запис і цю сторінку за порушення політики щодо використання нашої платформи людьми, які беруть участь в операціях зі здійснення впливу на вибори", – повідомив виданню представник Facebook.

Як зазначає видання, Деркач продовжував оприлюднювати дописи про Байдена навіть після того, як Facebook обмежив поширення статті New York Post через необґрунтовані заяви на адресу американського політика.

Читайте також: New York Post опублікував статтю про "корупцію" Байдена. Згодом журналісти відмовилися від авторства

Як заявив Деркач на своєму Telegram каналі, його обліковий запис заблокували через публікації про платежі родині Байденів.

"Мій акаунт у Facebook був заблокований після публікації американськими медіа моєї заяви про існування в розпорядженні у правоохоронних органів України ноутбука, за допомогою якого здійснювалися незаконні платежі компаніям, близьким до сім'ї Байденів", – повідомив політик.

Також він заявив, що блокування його Facebook-сторінки є прямим втручанням у виборчий процес в Україні.

"Я є народним депутатом України і беру безпосередню участь у виборах в органи місцевого самоврядування в Україні. Подібна заборона доступу до комунікації з моїми виборцями вважаю прямим втручанням у вибори в Україні", – зазначив Деркач.

Окрім того, він повідомив, що українські правоохоронці мають ще один ноутбук, на якому міститься небезпечна для родини Байденів інформація про корупцію в Демпартії. Деркач пообіцяв, що найближчим часом її оприлюднять.

Що відомо

  • 14 жовтня американське видання New York Post опублікувало матеріал про "корупційні схеми" кандидата у президенти США Джозефа Байдена. Автори стверджували, що Байден, нібито, допоміг своєму сину Гантеру влаштуватися в українську нафтогазову компанію Burisma. За кілька днів журналісти New York Post заявили, що сумніваються в достовірності матеріалу, а редактори видання змусили їх підписати текст своїми іменами.
  • 19 травня нардеп Андрій Деркач провів онлайн-брифінг, де розповів, що "отримав від журналістів-розслідувачів" нібито записи телефонних розмов Порошенка та Байдена, які "свідчать про факти державної зради та міжнародну корупцію". За його словами, перша тема записів, які датовані 2015-2016 роками, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції".
  • В Офісі генпрокурора порушили провадження за фактом "державної зради", після того, як нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіорозмови з голосами, схожими на п'ятого президента України Петра Порошенка й колишнього віцепрезидента США Джо Байдена.
  • Служба зовнішньої розвідки України заявила про проведення інформаційних операцій проти України російськими спецслужбами після того, як депутат Ради Андрій Деркач оприлюднив запис розмови із голосами, схожими на голоси Порошенка та президента Росії Володимира Путіна. У пресслужбі Європейської солідарності назвали плівки "фальсифікатом" і "фейком".
  • П'ятий президент Петро Порошенко, коментуючи оприлюднення "плівок Деркача", заявив, що "п’ята колона Кремля розпочала масштабну спецоперацію проти України". Порошенко "має обґрунтовану підозру", що до цієї "спецоперації" причетний Офіс президента України. Він уточнив, що "плівки Деркача" поширюють медіаресурси олігарха Ігоря Коломойського та "три проросійських канали".
  • У США заявили, що Росія за допомогою Деркача втручається в американські вибори.
  • Колишні посли США в Україні прокоментували "плівки Деркача", вказавши, що розчаровані спробами втягнути Україну у вибори президента США.
  • США анулювали візу українському дипломату, якого підозрюють у зборі компромату на Байдена.
Топ дня
Вибір редакції
На початок