"Плівки Деркача": експосли США заявили, що Україну втягують в американські вибори

"Плівки Деркача": експосли США заявили, що Україну втягують в американські вибори

"Плівки Деркача": експосли США заявили, що Україну втягують в американські вибори
.

Колишні посли США в Україні розчаровані спробами втягнути Україну у вибори президента США. Про це йдеться у спільній заяві семи дипломатів, опублікованій на сайті Атлантичної ради.

"Ми розчаровані зусиллями щодо втягування України у внутрішню політику Америки в міру наближення президентських виборів в США в 2020 році. Ці зусилля просувають помилковий і отруйний наратив, щоб послабити відносини між Сполученими Штатами і Україною, і сіяти розкол всередині наших двох країн", – йдеться у тексті заяви.

Крім того, посли рішуче засуджують "зусилля з розділення наших двох країн і закликають посадових осіб обох країн уникати кроків, які тільки підірвуть двосторонні відносини, і відштовхнуть наші країни одну від одної".

Заяву підписали: Роман Попадюк – 1 посол США в Україні, Стівен Пайфер – 3 посол США в Україні, Карлос Паскуаль – 4 посол США в Україні, Джон Гербст – 5 посол США в Україні, Вільям Тейлор – 6-й посол США в Україні, Джон Теффт – 7 посол США в Україні, Марі Йованович – 9 посол США в Україні.

Що відомо

  • 19 травня нардеп Андрій Деркач провів онлайн-брифінг, де розповів, що "отримав від журналістів-розслідувачів" нібито записи телефонних розмов Порошенка та Байдена, які "свідчать про факти державної зради та міжнародну корупцію". За його словами, перша тема записів, які датовані 2015-2016 роками, стосується отримання "$1 млрд в обмін на збереження схем Burisma і міжнародної корупції".
  • В Офісі генерального прокурора порушили провадження за фактом "державної зради", після того як нардеп Андрій Деркач оприлюднив аудіорозмови з голосами, схожими на п'ятого президента України Петра Порошенка й ексвіце-президента США Джо Байдена.
  • П'ятий президент України Петро Порошенко, коментуючи оприлюднення "плівок Деркача", заявив, що "п’ята колона Кремля розпочала масштабну спецоперацію проти України". Порошенко "має обґрунтовану підозру", що до цієї "спецоперації" причетний Офіс президента України. Він уточнив, що "плівки Деркача" поширюють медіа-ресурси олігарха Ігоря Коломойського та "три проросійських канали".
  • Президент Володимир Зеленський під час пресконференції 20 травня пообіцяв Порошенку майбутній вирок, щоправда, не уточнив, з якого приводу.

На початок