New York Post опублікував статтю про "корупцію" Байдена. Згодом журналісти відмовилися від авторства

New York Post опублікував статтю про "корупцію" Байдена. Згодом журналісти відмовилися від авторства

ЗМІ
New York Post опублікував статтю про "корупцію" Байдена. Згодом журналісти відмовилися від авторства
. Facebook

Видання New York Post 14 жовтня опублікувало матеріал про начебто "корупційні" схеми кандидата у президенти США Джозефа Байдена. Автори стверджували, що Байден допоміг своєму сину Гантеру влаштуватися в українську нафтогазову компанію Burisma. За кілька днів журналісти New York Post заявили, що сумніваються в достовірності матеріалу, а редактори видання змусили їх підписати текст своїми іменами.

Про це з посиланням на власні джерела серед співробітників газети New York Post повідомляє видання The New York Times.

Що за матеріал

Матеріал New York Post "Секретні мейли Джо Байдена" був опублікований в розпал передвиборчої кампанії в США 14 жовтня. Стаття розповідає, що начебто Джозеф Байден, перебуваючи на посаді віцепрезидентом США, використав своє службове становище задля збагачення свого сина Гантера.

New York Post опублікував на передовиці статтю про "корупцію" Байдена
nypost.com

Автори стверджують, що колишній віцепрезидент начебто допоміг сину влаштуватися в українську нафтогазову компанію Burisma. Як докази "корупції" Байдена New York Post навело фото та документи, що були взяті з жорсткого диска ноутбука, який нібито належав Гантеру Байдену.

Як з'ясувалося згодом, ноутбук виданню передав адвокат Дональда Трампа Рудольф Джуліані. Власник начебто здав пристрій до сервісу з ремонту ноутбуків кілька років тому, але так і не забрав. Далі, за версією видання, коли скінчився термін договору на зберігання комп'ютера, адміністрація сервісу проглянула його вміст і поспішила передати "неспростовні докази корупції" Рудольфу Джуліані.

Експертизу отриманих даних для New York Post начебто провів Стівен Беннон, колишній радник Дональда Трампа, політтехнолог та спеціаліст із використання інтернет-ресурсів у виборчих кампаніях. Беннона називають "архітектором" перемоги Дональда Трампа на виборах у 2016 році. Наразі Беннон перебуває під слідством у США через підозри у шахрайстві.

Що кажуть журналісти

Через декілька днів після публікації "Секретних листів Байдена" журналісти New York Post заявили, що мали зауваження до достовірності фактів, наведених у публікації. Але редакція New York Post із наближенням дедлайну тиснула на штат та вимагала випустити статтю та поставити під матеріалом свої прізвища.

Як наслідок, штатний журналіст видання Брюс Голдінг відмовився підписувати матеріал через відсутність належного фактчекингу. Ще троє, окрім Голдінга, також відмовилися стати "авторами" публікації. У цілому, п'ятеро співробітників New York Post повідомили New York Times про свої сумніви у достовірності матеріалу щодо Байденів.

Коли публікація "Секретні мейли Джо Байдена" все ж таки побачила світ, її авторами були вказані дві журналістки New York Post – Емма-Жо Морріс та Габріель Фонруж.

Морріс до квітня працювала на прореспубліканському телеканалі Fox News. Вона публікувала у своєму Instagram фото разом Бенноном та іншими радниками Трампа, які пізніше видалила. А Габріель Фонруж дізналася, що її вказали авторкою статті взагалі після публікації. Про це New York Times повідомили троє анонімних співробітників New York Post.

Керівництво видання New York Post поки не коментує редакційний скандал.

Що відомо

  • Чергові вибори в США пройдуть 3 листопада. На них будуть обирати президента і віцепрезидента, всіх 435 членів Палати представників і третину Сенату Конгресу США, губернаторів 13 штатів і територій. Джо Байден став єдиним кандидатом від демократичної партії, тоді як Трамп балотується від республіканців.
  • Справа Burisma - один з найгучніших міжнародних скандалів, який ледь не призвів до імпічменту Трампа. 25 вересня 2019 року спікерка Палати представників США демократка Ненсі Пелосі оголосила про запуск процесу імпічменту.
  • Приводом стала телефонна розмова Трампа з президентом України Володимиром Зеленським. Наступного ж дня стенограма розмови двох лідерів була опублікована у відкритому доступі. Трампа звинуватили у тиску на президента України щодо розслідування справи сина ексвіцепрезидента США та опонента Трампа на майбутніх президентських виборах Джо Байдена. Начебто у розмові Трамп змушував Зеленського прискорити розслідування справи проти свого політичного опонента.
  • Гантера Байдена підозрюють в незаконному отриманні коштів від компанії Burisma Holdings, яка належить міністру екології часів Януковича Миколі Злочевському. У 2014 році проти Злочевського було порушено кримінальну справу. Тоді ж в американській пресі заговорили, що, нібито, Байден-старший тисне на українську владу з метою закриття цієї справи та звільнення ексгенпрокурор Віктора Шокіна, який розслідував діяльність Байдена-молодшого у Burisma.
  • Однак 5 лютого 2020 року Сенат США не підтримав імпічменту Трампа, оскільки не знайшлося потрібної кількости голосів для його відсторонення.
На початок