КНДР має наміри запустити у космос ще кілька супутників-шпигунів

КНДР має наміри запустити у космос ще кілька супутників-шпигунів

ЗМІ
Північна Корея
Запуск ракети КНДР Chollima-1 із супутником Malligyong-1, 31 травня 2023 року. АР

Влада Північної Кореї планує запустити на навколоземну орбіту кілька нових розвідувальних супутників.

Про це повідомляє Yonhap, посилаючись на північнокорейське державне інформаційне агентство KCNA.

За словами заступника директора Національного управління аерокосмічних технологій КНДР Пака Кьона Су, якого цитує KCNA, успішний запуск розвідувального супутника "Малліган-1" (Malligyong-1) минулого року дозволив істотно просунутися в національних оборонних можливостях, і цього року також очікується кілька запусків.

Він додав, що КНДР планує використовувати супутники для різних цілей, зокрема, у сільському господарстві, моніторингу атмосфери та запобіганні катастрофам.

Північна Корея повідомила про успішний запуск "Малліган-1" торік у листопаді після двох невдалих спроб у травні та серпні. Наприкінці року лідер КНДР Кім Чен Ин повідомив, що цього року країна планує вивести на орбіту ще три супутники-шпигуни.

Військові Південної Кореї минулого тижня повідомили, що КНДР нещодавно встановила захисні екрани навколо стартового майданчика КНДР встановила екран на космодромі Тонгчан-рі (Tongchang-ri) для неможливості стеження за ним, аби сторонні не могли спостерігати за цим.

Своєю чергою у Міністерстві об'єднання Південної Кореї, яке відповідає за міжкорейські справи, заявили, що уряд країни тісно співпрацює зі США для моніторингу ключових об'єктів КНДР за наявності будь-яких ознак підготовки космічних запусків.

Що відомо про запуск Північною Кореєю супутника-шпигуна

21 листопада 2023 року КНДР запустила розвідувальний супутник. У відповідь 22 листопада Республіка Корея оголосила про часткове зупинення дії міжкорейської угоди про зниження напруженості.

26 листопада у КНДР заявили, що їхній розвідувальний супутник зробив фото військових баз США. Водночас міністр оборони Південної Кореї заявив, що Північна Корея перебільшила можливості свого супутника, оскільки для його налаштування потрібен час.

Раніше Північна Корея зробила дві невдалі спроби вивести на орбіту розвідувальний супутник. Першу спробу запуску супутника Пхеньян здійснив 31 травня 2023-го. Військові Південної Кореї тоді заявили, що снаряд був балістичною ракетою великої дальності, яка впала приблизно за 200 кілометрів від острова Еочхон у Жовтому морі. Вантаж упав в море разом з ракетою-носією. Південна Корея і США засудили запуск супутника.

На початок