У КНДР заявили, що їхній розвідувальний супутник зробив фото військових баз США

У КНДР заявили, що їхній розвідувальний супутник зробив фото військових баз США

Глава Північної Кореї Кім Чен Ин
Глава Північної Кореї Кім Чен Ин під час відвідин центру управління аерокосмічних технологій NATA у Пхеньяні, листопад 2023 року. Фото: KCNA

Глава Північної Кореї Кім Чен Ин оглянув фото, які зробив запущений кілька днів тому розвідувальний супутник КНДР. На світлинах нібито зображена столиця Південної Кореї Сеул та міста, де розташовані американські військові бази.

Про це повідомило державне інформаційне агентство Північної Кореї KCNA, пише Reuters.

Зазначається, що Кім оглянув фотографії Сеула та таких міст як Мокпо, Кунсан, Пхьонтек і Осан, де розташовані військові бази США і Південної Кореї. Фотографії були зроблені, коли супутник проходив над Корейським півостровом у п'ятницю вранці.

Кім Чен Ин перевірив фотографії, а також зображення деяких районів Північної Кореї під час відвідин центру управління аерокосмічних технологій NATA у Пхеньяні.

У суботу Кім ще раз відвідав центр управління, щоб переглянути більше фотографій, зроблених вранці в різних цільових регіонах Південної Кореї: Джинхе, Пусан, Ульсан, Пхохан, Тегу і Каннин.

За даними північнокорейського державного агентства, на одній із фотографії зображений американський авіаносець Carl Vinson, який у вівторок прибув до порту південнокорейського міста Пусан.

Під час візиту Кім нібито оглянув фотографії військово-морської бази США Перл-Харбор і бази ВПС Хікам, зроблені супутником.

В окремому коментарі, опублікованому KCNA в суботу, Північна Корея розкритикувала Сполучені Штати за надання передової зброї своїм "маріонеткам", заявивши, що навіть невелика іскра на Корейському півострові призведе до глобальної ядерної війни.

"Сполученим Штатам краще поміркувати над катастрофічними наслідками пропозиції зброї маріонетковим силам", — йдеться в повідомленні КНДР.

Водночас міністр оборони Південної Кореї заявив, що Північна Корея перебільшила можливості свого супутника, оскільки для його налаштування потрібен час.

"Навіть якщо супутник вийде на орбіту, для проведення розвідки потрібен значний час", — сказав міністр.

Північна Корея, яка має ядерну зброю, запустила супутник у вівторок, 21 листопада, але офіційні особи з питань оборони Південної Кореї та аналітики заявили, що його можливості не були незалежно перевірені.

Вищі дипломати Японії, Південної Кореї та Сполучених Штатів виступили із заявою та рішуче засудили запуск супутника КНДР за його дестабілізаційний вплив на регіон.

Раніше Північна Корея зробила дві невдалі спроби вивести на орбіту розвідувальний супутник. Першу спробу запуску супутника Пхеньян здійснив 31 травня. Військові Південної Кореї тоді заявили, що снаряд був балістичною ракетою великої дальності, яка впала приблизно за 200 кілометрів від острова Еочхон у Жовтому морі. Вантаж упав в море разом з ракетою-носією. Південна Корея і США засудили запуск супутника.

24 сепнпя КНДР здійснила другу спробу запустити супутник, яка також закінчилася невдачею. Пхеньян пообіцяв спробувати зробити це ще раз.

На початок