Суд Криворізького залізорудного комбінату проти 10 шахтарів, які страйкували, перенесли

Суд Криворізького залізорудного комбінату проти 10 шахтарів, які страйкували, перенесли

Судове засідання із розгляду позову підприємства «Криворізький залізорудний комбінат» до 10-ох робітників комбінату перенесли на 6 листопада. Таке рішення ухвалив суддя Покровського райсуду міста Кривого Рогу Ростислав Дехта.

Рішення з'явилось після подання уточненої позовної заяви, звернень представників незалежної профспілки та профспілки металургів і гірників України. А також – за відсутності п’яти відповідачів.

«Враховуючи ті обставини, що до суду була подана уточнена заява, яка була вчора направлена на адреси інших учасників, ухвалив – судове засідання відкласти для того, щоб надати можливість сторонам ознайомитися із матеріалами справи», – сказав суддя Ростислав Дехта.

Раніше, 29 вересня, керівництво підприємства «Криворізький залізорудний комбінат» звернулося до Покровського районного суду із позовною заявою щодо визнання незаконним страйку в підземних умовах та визнання неправомірними дій з боку протестувальників, через які зупинилася робота на підприємстві.

Серед відповідачів у справі – Тетяна Гаркуша та Тетяна Щербак, які доєдналися до підземного протесту у шахті “Жовтнева” 27-го вересня і залишалися на глибині 19 діб. Це єдина з чотирьох шахт “Криворізького залізорудного комбінату”, гірники якої не припиняли підземний протест впродовж 43-х діб.

«Втомилися від того, що ми багато робимо, багато кричимо нагорі, і це вже був крок відчаю такий. Позитивного не було нічого. Це був нескінчений тиск, і від цього було важко і страшно. Елементарно наше керівництво, з шахти, ніяким чином не показувало того, що воно якось зацікавлене і про щось турбується», - сказала працівниця.

В адміністрації комбінату уточнення позовної заяви й перенесення суду поки не коментували.

Що відомо

 • У Кривому Розі з 3 вересня тривав підземний страйк гірників. Із забою шахт "Кривбасзалізрудкому" не виїжджали робітники. Протестувальники вимагали, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.
 • З 4 вересня розпочалися офіційні перемовини між страйкарями та адміністрацією, до цих перемовин залучили представників виробничих підрозділів, профспілки та депутатів.
 • 8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
 • 15 вересня шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингували під Верховною радою у Києві.
 • На підтримку шахтарів "Кривбасзалізрудкому" у Києві та Кривому Розі проходили наземні мітинги.
 • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та "Кривбасзалізрудкомом".
 • 17 вересня голова незалежної профспілки гірників Кривого Рогу Юрій Самойлов заявив, що не погоджується з офіційним повідомленням адміністрації “Криворізького залізорудного комбінату” про «не конкретизовані вимоги протестувальників».
 • 22 вересня робітники шахти “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського. Гірники просили президента допомогти врегулювати ситуацію.
 • 25 вересня протестувальники шахт "Тернівська" та "Гвардійська" у повному складі піднялися на поверхню.
 • 29 вересня відбулися останні перемовини між учасниками підземного протесту та керівництвом "Кривбасзалізрудкому", на поверхню піднялися гірники шахти “Родіна”. Шахти “Родіна”, “Тернівська”, “Гвардійська” відновили роботу.
 • Станом на день 15 жовтня в акції підземного протесту на підприємстві «Кривбасзалізрудком» брало участь 19 гірників шахти «Жовтнева».
 • У ніч на 16 жовтня, після 43 діб підземного протесту, працівники шахти «Жовтнева» піднялись на поверхню.
 • Публічне акціонерне товариство «Криворізький залізорудний комбінат» – найбільше приватне підприємство України з видобутку залізної руди підземним способом. Його основні підрозділи – шахти «Родіна», «Жовтнева», «Гвардійська» та «Тернівська», де страйкували гірники.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди