Справа Марківа: італійський суд прийняв переклад слів нацгвардійця на захист його невинуватості

Справа Марківа: італійський суд прийняв переклад слів нацгвардійця на захист його невинуватості

Оновлено
Справа Марківа: італійський суд прийняв переклад слів нацгвардійця на захист його невинуватості
. Facebook Людмила Денісова

У Мілані відбулося чергове апеляційне засідання у справі нацгвардійця Віталія Марківа. Суд прийняв докази того, що раніше слова українця з в'язниці переклали некоректно.

Як йдеться у повідомленні українського МВС, через не правильне тлумачення слів Марківа присяжних суду міста Павія обманули, кажучи що він під час прослуховування у камері слідчого ізолятору, нібито говорив про свою причетність до загибелі журналіста Андреа Рокеллі. 

"Навпаки, детальний аналіз цієї розмови показує що Віталій жодним чином не казав про свою причетність до загибелі Рокеллі, а навпаки був щиро обурений намаганням італійської юстиції "повісити" загибель італійського журналіста на нього, лише через те, що він був в той день, 24 травня 2014 року, на горі Карачун в 2-х кілометрах від місця трагедії", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, за новим перекладом, який суд прийняв 15 жовтня Марків сказав співкамернику не "ми прибрали репортера" а те, що "у 2014 був убитий італійський репортер, і тепер вину хочуть покласти на мене".

Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова, яка перебуває у Мілані, повідомила, що суд прийняв переклад деяких записів розмов Марківа. За її словами, сам Віталій у суді тримається добре.

А один із лідерів української спільноти Італії Олесь Городецький повідомив, що прокурор натомість виступила з вимогою виключити цитати перекладу (ті, що вона раніше просила перекласти) через те, що нібито в дужках є інтерпретація самого перекладача.

"Насправді, як зазначила адвокат Віталія Марківа, Донателла Рапетті, перекладач лише намагався уточнити літературний зміст деяких слів сленгу. Суд вирішив не брати до уваги лише уточнення курсивом, але прийняв переклад", - повідомив Городецький.

Окрім того, Денісова звинуватила італійських прокурорів у тиску на суддів та присяжних. Вона відзначила, що для Генерального прокурора свідчення нацгвардійців, що вони стріляли лише у відповідь - "нечувана брехня", а рації Віталія Марківа — це "доказ" його провини.

Уповноважена з прав людини повідомила, що під час засідання суду у Мілані обвинувачення продемонструвало відео, де зафіксовані зазначені рації та РПГ, та прозвучали деякі факти зі звіту ОБСЕ щодо порушень, які стосуються журналістів.

"Вважаю, що цей виступ є тиском на суддів і присяжних, аби домогтися покарання, яке вимагає прокурор — підтвердження вироку та ув'язнення Віталія Марківа на 24 роки", - написала Денісова у Telegram.

У МВС додали, що в Італії змінюється ставлення до звинувачення Марківа. Як приклад наводять статтю заступника прокурора міста Генуя Енріко Дзукау опубліковану у виданні "Altreconomia.it", у якій він розкритикував аргументи сторони звинувачення. 

Читайте також: Справа нацгвардійця Марківа: все, що потрібно знати перед початком апеляційного суду в Італії

На третьому апеляційному засіданні присутня також мати Віталія.

Чергове засідання апеляційного суду у справі нацгвардійця Марківа
Чергове засідання апеляційного суду у справі нацгвардійця Марківа. Facebook Oles Horodetskyy

Представники української громади в Італії вийшли на підтримку нацгвардійця Марківа.

На першому засіданні апеляційного суду Мілану у справі Віталія Марківа сторона захисту подала прохання долучити до справи нові докази. Під час другого засідання суд на прохання прокуратури погодився провести дослідження свідчень Марківа у в'язниці, у яких він нібито зізнався у вбивстві італійського журналіста.

Наступне засідання відбудеться 23 жовтня.

Що відомо

  • Віталій Марків — нацгвардієць, учасник бойових дій на сході України. Італія звинуватила Марківа у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Рокеллі неподалік Слов'янська у 2014 році. Влітку 2017 року поліція заарештувала Марківа в аеропорту Болоньї, коли той прилетів до матері.
  • МВС України заперечує причетність Марківа до смерті журналіста. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав справу повністю сфабрикованою в рамках спецоперації російських спецслужб, що реалізовується на території Італії. Слідчий експеримент у Слов'янську показав, що нацгвардієць не міг вбити фотографа.
  • Суд міста Павія визнав Марківа винним і засудив до 24 років ув'язнення. 20 листопада Україна подала апеляцію на вирок. Розгляд апеляції відтермінували через коронавірус.
На початок