Кандидати до Кіровоградської облради: Лінько, Мосін

Кандидати до Кіровоградської облради: Лінько, Мосін

Кандидати до Кіровоградської облради: Лінько, Мосін

У студію Суспільного прийшли кандидати в депутати обласної ради. Це Дмитро Лінько з "Радикальної Партії Олега Ляшка" та Олександр Мосін з політичної партії "Пропозиція". Дмитро Лінько вважає головними проблемами області недостатній економічний розвиток, нестачу робочих місць та замалі зарплати, Олександр Мосін – галузь житлово-комунального господарства та забезпечення населення регіону теплом.

Самопрезентація, презентація команди та передвиборчої програми

Дмитро Лінько

Загальна інформація

1987 року народження. Народився і виріс у Кропивницькому. Народний депутат України 8-го скликання, перший командир батальйону "Свята Марiя", учасник АТО: "До Верховної Ради обирався за списком партії, проте працював на території Кіровоградської області як мажоритарник. Залучав гроші на соціальні об’єкти. Зокрема, відділення гемодіалізу в Олександрії, освітні заклади".

Перша п’ятірка кандидатів до облради: Дмитро Лінько, заступник міського голови Олександрії Сергій Гриценко, громадська діячка Марина Осіпова, телеведуча Євгенія Ніколаєва, підприємець Володимир Смалько.

Програмні пріоритети:

 • збереження медичної інфраструктури, освітньої – в селах: "Недопущення закриття медичних закладів, забезпечення їх фінансування. Те саме стосується і сільських шкіл. Якщо в селі немає школи, то років через 5 не буде і самого села".
 • подолання наслідків адміністративної реформи: "Людей не спитали, як вони хочуть об’єднуватись. Між новопризначеними районними центрами і територіями новоутворених районів часто немає сполучення. Громади з цією проблемою лишили сам на сам".
 • економічний розвиток територій – через залучення міжнародних інвестицій: "Потрібно створювати нові робочі місця, щоб молодь не їхала з області".
 • підтримка аграрного сектору в умовах впровадженого ринку землі, зокрема, контроль за її використанням, та захист екології.

Олександр Мосін

Загальні відомості

1968 року народження. Проживає у Кропивницькому (тоді – Кіровограді) з 1986 року. Заступник міського голови Кропивницького: "Маю досвід роботи на підприємстві, яке працює в легальному секторі економіки, працював депутатом міської ради".

Перша п’ятірка кандидатів до облради: начальниця юридичного управління міської ради Кропивницького Марина Смаглюк, Олександр Мосін, генеральний директор підприємства "Металит" В’ячеслав Ківерник, начальник управління комунальної власності міської ради Кропивницького Олег Колюка, директорка кропивницького наукового ліцею Наталія Чередніченко.

Основні завдання:

 • забезпечення транспортного сполучення між містами, селищами й селами області (пасажирські перевезення – ред.);
 • забезпечення лікарень області якісним сучасним обладнанням;
 • належне соціальне забезпечення жителів області (пільги тощо – ред.).
Читайте також: Кандидати до Кіровоградської облради: Коваленко, Серпокрилов, Табалов та Лісота, Перевозник, Табачук.
Кандидати до Кіровоградської облради: Лінько, Мосін
Суспільне: Кропивницький

Запитання від Дмитра Лінька: "Прокоментуйте ситуацію щодо того, що всі попередні керівники обласних рад, фактично, закрили область для міжнародних інвестицій. Зокрема в питанні сміттєпереробки. Це не було реалізовано і в Кропивницькому за вашої каденції. Сміттєпереробного підприємства немає".

Мосін: "У Кропивницькому працює підприємство, що збирає, сортує і утилізує сміття.Для будівництва сміттєпереробного заводу, який вироблятиме теплову й електричну енергії, потрібно визначити територію, яка погодиться у себе його розмістити і зрозуміти, чи доцільно його будувати, обрахувавши кількість сміття, яке продукується населенням. Розпочати можна із сортувальних станцій. Міська влада Кропивницького завела більше 1,5 мільйона євро інвестицій на встановлення лінії з видобутку біогазу зі сміття на міському сміттєзвалищі. Там же збільшили, за рахунок сортування, і санітарні зони, закупили каліфорнійських черв’яків для переробки органіки.

Коментар Лінька: "Переробка сміття – хвороба усієї країни. В жодній області за роки незалежності це питання не вирішується систематично. Інвестори вишикувались у чергу, вимагаючи лише прозорості правил роботи в цій галузі".

Запитання від Олексанра Мосіна: "Які проєкти вдалося реалізувати представникам Радикальної партії, які були або є депутатами Кіровоградської обласної ради?"

Лінько: "Як нардеп, співпрацюючи з представниками партії у місцевих радах, залучив на їхні проєкти у соціальній, освітній та інших сферах більше 40 мільйонів субвенції".

Коментар Мосіна: "Так. Працюючи "вертикально", тобто налагодивши співпрацю місцевого самоврядування з депутатами Верховної Ради, можна залучити до бюжетів розвитку територій додаткові гроші".

Відеозапитання

 • Від голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я України Лариси Козлової: "Чи є серед ваших програм – програми медичних стимулів, подібні до тих які діють в деяких інших областях України? Вони допомагають збільшити зарплати і залучити молодих лікарів".

Лінько: "Є приклад подібної програми, вже реалізованої. Проблему з житлом для лікарів вирішили в Бобринці. Відремонтували шість квартир у недобудові, за рахунок державної субвенції. Подібні точкові проєкти реалізовуватимемо й надалі".

Мосін: "Теж маю приклад – 54-квартирний будинок у Кропивницькому. Квартири отримали містяни, які багато років стояли у черзі на житло., в тому числі і медики. Також – триває реконструкція терапевтичного відділення Центральної міської лікарні Кропивницького, закупили сучасну апаратуру експертного класу, хоча це, напевно, обов’язки держави. Потрібні відповідні фахівці. Для них зарезервували квартири у згаданій вище новобудові".

 • Від голови обласного комітету профспілки працівників освіти і науки України Сергія Петрова: "Як ви збираєтесь вирішувати питання недофінансування освітньої галузі? "

Лінько: "По-перше, правильно перерозподіливши бюджетні гроші. Для нашої команди освіта і медицина – головні пріоритети, я казав. Болюче питання – й професійно-технічна освіта. Її передали на баланс території і влада забула про неї. А попит на робітничі професії великий. Піднімати зарплати освітянам потрібно".

Мосін: "Приклад міста Кропивницький. 5 років тому освітня галузь фінансувалась на рівні 500 мільйонів, цього року - більше 1 мільярда гривень. І якщо збирати гроші з батьків заборонили, то місцеве самоврядування повинно забезпечити ремонти тощо. Бюджет потрібно формувати програмно-цільовим методом".

Запитання від журналістів Суспільного

 • У стратегії розвитку Кіровоградської області на 2021-2027 роки написано, що (цитата – ред.) технічний стан житлового фонду свідчить про посилення тенденції до його стрімкого фізичного зносу. Кількість ліфтів, що відпрацювали нормативний термін (25 років), у порівнянні з 2014 роком збільшилась на 30,6% і станом на 1 січня 2019 року становить 1284 одиниць, або 90,7% від їх загальної кількості. Як вирішуватимете проблеми житлового фонду загалом?

Мосін: "Житлово-комунальне господарство – це комплекс інфраструктурних питань. Ключові галузі – водо-, теплопостачання й інші – мають бути забезпечені на 100%, для чого потрібні відповідні паспорти. Тарифи комунальні ситуації в житловому фонді не відповідають – така думка громадян. Але в тариф закладені тільки поточні ремонти, у той час, як потрібні капітальні ремонти. Така ж ситуація і у ліфтовому господарстві. Ремонт та заміну проводять після висновків технічної експертизи. Крім того, потрібна управляюча компанія (житлово-експлуатаційна організація тощо – ред.), якій люди будуть довіряти. Перед людьми потрібно звітувати щокварталу. Галузі потрібні відповідні фахівці, які вирішуватиму проблеми спільно з громадою".

Лінько: "Перед тим як ухвалювати програми розвитку галузі, потрібно провести аудит і ревізію того, чи ефективно використовували гроші платників податків, виділені на ЖКГ. Потрібен баланс між якістю послуг і тарифами. Потрібно спонукати громадян до утворення ОСББ".

Коментар Мосін: "Приклад Кропивницького – розбаланс у галузі теплопостачання міста – близько 65 %. Місту потрібен сучасний підхід. Виробництво тепла потрібно наблизити до споживача, побудувавши модульні котельні або котельні на дахах".

 • Найменш ефективні обласні програми – на думку спікерів.

Мосін: "Можу відповісти про обласний центр – програми працюють, в області, думаю, аналогічно".

Лінько: "Більшість програм слабоефективні. Причина – недостатній контроль за їх виконанням. Це системна проблема. Програми гарні, бажання контролювати у депутатів немає".

Що відомо

У проєкті "Виборчий округ. Місцеві" до дискусії в прямому етері журналісти Суспільного: Кропивницький запрошують кандидатів на посаду міських голів міст обласного значення, представників партій, які подали списки кандидатів у депутати обласної ради та кандидатів на посади голів об’єднаних територіальних громад.

Черговість виступів у програмі формується за алфавітним принципом. За правилами, учасники мають дотримуватися регламенту:

 • самопрезентація кандидата, представлення команди й суті програми (до 3 хвилин);
 • запитання кандидантів один до одного (до 2 хвилин на відповідь);
 • запитання від представників громадськості (до 2 хвилин на відповідь);
 • запитання від підписників сторінки Суспільне: Кропивницький у Facebook під постом про "Виборчий округ. Місцеві".
 • запитання від журналістів Суспільного.

Проєкт виходить в будні о 17:10, з повтором о 19:55, на Суспільному: Кропивницький та Українському радіо: Кропивницький.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди