Кандидати до Кіровоградської облради: Коваленко, Серпокрилов, Табалов

Кандидати до Кіровоградської облради: Коваленко, Серпокрилов, Табалов

Кандидати до Кіровоградської облради: Коваленко, Серпокрилов, Табалов

У студію Суспільного прийшли кандидати в депутати обласної ради. Це Сергій Коваленко з політичної партії "Європейська солідарність", Віктор Серпокрилов з політичної партії "Опозиційна платформа – за життя" та Андрій Табалов з політичної партії "Наш край".

Сергій Коваленко назвав підтримку ОТГ першим пунктом програми партії, Віктор Серпокрилов заявив, що потрібно утворювати на рівні областей виконкоми та ліквідовувати обласні адміністрації, а Андрій Табалов розповів про реконструкцію Набережної Інгулу та відповів на питання, який мандат обере, якщо пройде у міську та обласну раду.

Місцеві

У проєкті "Виборчий округ. Місцеві" до дискусії в прямому етері журналісти Суспільного:Кропивницький запрошують кандидатів на посаду міських голів міст обласного значення, представників партій до обласної ради та кандидатів на посади голів ОТГ.

Черговість виступів у програмі формується за алфавітним принципом. Правила – поважати один одного та дотримуватися регламенту.

  • самопрезентація кандидата (до 1 хвилини),
  • презентація програми і команди (до 3 хвилин),
  • питання від журналістів та експертів (до 2 хвилин на відповідь),
  • на сторінці Суспільного: Кропивицький у Facebook під постом про "Виборчий округ. Місцеві" ви можете ставити свої питання, їх озвучуватимуть в прямому етері,
  • питання кандидантів один до одного (до 2 хвилин на відповідь).

Етери в будні о 17:10, з повтором о 19:55 на Суспільному:Кропивницький та на Українському радіо:Кропивницький.

Самопрезентація

Сергій Коваленко: "23 роки роботи у школі вчителем, директором Олександрійського колегіуму, 5 років (2015-2019 рр) – заступник голови облдержадміністрації, зараз я директор департаменту надання адміністративних послуг міськради Кропивницького. Маю 5-тирічний досвід роботи в обласній адміністрації, разом з командою голови ОДА Сергієм Кузьменко, є бажання розвивати область у наступні 5 років, тому з командою однодумців йдемо в депутати.

Віктор Серпокрилов: "Народився 1959 року, на Кіровоградщині близько 40-ка років, приїхав за розподілом після закінчення Донецького університету, за фахом економіст. Маю досвід роботи у фінансовому, бюджетному секторах економіки, управління територіями, знаю проблеми тарифоутворення. Заслужений економіст України. З 2008 по 2014 рік працював заступником голови облдержадміністрації. Зараз працюю радником директора товариства "Кіровоградська енергопостачальна компанія".

Андрій Табалов: "Народився у Кропивницькому, маю три вищі освіти – Центральноукраїнський технічний університет(тоді КІСМ), Одеська юридична академія, університет у Великобританії. Мені 42 роки, був підприємцем, очолював сімейний бізнес. Був депутатом міськради, облради, Верховної ради. Зараз 4-й рік поспіль працюю секретарем Кропивницької міськради та очолюю міську організацію партії "Наш край".

Презентація програми і команди

Сергій Коваленко, політична партія "Європейська солідарність". До першої п’ятірки команди входять: Сергій Коваленко, Анастасія Мусатенко, Сергій Завалій, Юрій Гугленко, Інна Зеленокорінна. "5 речей, які ми озвучуємо у нашій виборчій кампанії. Перше: децентралізація, допомога ОТГ, бо створили районні адміністрації, які ми не знаємо чим будуть займатись, але вони будуть впливати на функціонування ОТГ. Другий пункт говорить: українському селу європеські дотації та стандарти розвитку, бо Кіровоградщина – це аграрний регіон. Третє: реформа медицини за європейським зразком, на початку цього року фонд Порошенка передавав лікарням обладнання та медикаменти. Як буде скерована медсистема Кіровоградщини в подальшому у боротьбі з корона вірусом, оскільки йде зима? Четверте: програми соцзахисту пенсіонерів, ветеранів, атовців та чорнобильців. З болем читав про те, що на сьомому році війни до госпіталю ветеранів волонтери везуть продукти, не добре так! Треба, щоб влада реагувала на цей виклик. П’яте: якісна та доступна освіта для всіх жителів області. Команда Сергія Кузьменка залишила області систему освіти, де за показниками Кабміну ми мали 4 показник з 25 за якістю освіти".

Віктор Серпокрилов, політична партія "Опозиційна платформа – за життя". "Наша партія висунула 62 кандидати до обласної ради, лідером є Сергій Ларін, який вже очолював Кіровоградщину, зараз нардеп України. Вадим Волканов, заступник начальника управління держпрожспоживслужби в області, Людмила Давиденко, заступниця міського голови Олександрії, фахівець в галузі дорожнього будівництва Юрій Кушнір, Анні Ніжнікова, директор НВК №32 у Кропивницькому. Основні моменти програми. Перше: підняття ефективності облради через залучення дійсно професіональних людей. Продовжуючи реформу децентралізації, наступним кроком буде утворення на рівні областей виконкомів, ліквідація обласних адміністрацій, для цього потрібно внести зміни до Конституції, але ми сподіваємось, що ми пройдемо цей шлях за ті 5 років, коли наша команда буде в облраді. Друге: ми хочемо повернути програму "Центральний регіон", яка працювала раніше, дала результативність в економіці і соціальних програмах. Третє: тарифи. В першу чергу на газ, який має відповідати ціні його видобутку, треба внести зміни в законодавство. І головне питання – тарифи на медичні послуги, будемо над цим працювати". Віктор Серпокрилов не зміг вкластись у 3 хвилини, тому до кінця озвучити програму своєї партії йому не вдалось.

Андрій Табалов, політична партія "Наш край". Перша п’ятірка: Андрій Табалов, Надія Воленшчак, Олександр Чудний, Олена Амбарна, Сергій Хільченко. "Наша партія – це сила господарників і професіоналів, моя команда відпрацювала 5 років у міській раді в тандемі з міським головою, на мій погляд, дуже гарно. У нас є нова арка, відремонтовані дороги, школи, дитсадки, закуплене обладнання в лікарні. Мені не соромно дивитись в очі кропивничанам, але ще більше треба зробити. Перше: реконструкція набережної річки Інгул, площі Героїв Майдану – ці об’єкти мають бути окрасою міста. Реорганізувати систему опалення в Кропивницькому. Наше підприємство "Теплоенергетик" не реконструювалось з радянських часів, воно вкрай не ефективне. Впорядкувати роботу МАФів, наше місто має бути красивим, і це потрібно впорядкувати. Робота Водоканалу не ефективна, тариф – найвищий по Україні, є постійні пориви. Ми вважаємо, що водоканал не повинен бути обласним, його треба повернути у власність міста. Ну і все це не можна зробити без децентралізації. Це правильна і важлива реформа, але її не потрібно скорочувати, а потрібно поглиблювати".

Кандидати перевищили регламент презентації, тому питання від журналістів не прозвучали.

Питання кандидантів один до одного

Сергій Коваленко Віктору Серпокрилову: – В області будуть 49 ОТГ. Який принцип розподілу коштів ви б запропонували?

– З наступного року, я так розумію, ліквідовується районна ланка, і ці функції передадуть на місця. Треба правильно відпрацювати фунцію ОТГ, правильно навчити фахівців на місцях, тому що правильна подача документів, розробка технічної документації, проектів – це все треба правильно відпрацювати, а все інше буде залежати від напрацювань обласної ради.

Сергій Коваленко Андрію Табалову: – Ви балотуєтесь і у міську і в обласну раду, який виберете мандат, якщо пройдете і там, і там?

– Чесно кажучи, цікаво попрацювати на область.

Віктор Серпокрилов Сергію Коваленку: – Коли жителі області відчують результати освітньої реформи?

– Треба, щоб всі жителі області мали рівні можливості отримати освіту, тому було придбано понад 60 шкільних автобусів, увага приділялась ремонту доріг, збільшилась кількість дітей з інклюзивною формою освіти. Мені приємно відзначити, що за показниками Кабміну 160 і більше балів на ЗНО ми з останньої п’ятірки рухаємось уверх, і вже у першій половині. Ми повинні підтримуваи освітян, і повинна бути оплата праці гідна, на 20% так і не підвищили зарплату, те, що за планом було. І в цьому році не підвищать.

– Віктор Серпокрилов Андрію Табалову: – Чому міська рада досі не приняла рішення про ліквідацію районів у містах? Вже ліквідовані райони області, немає їх бюджетів.

– На сесії міськради конкретно ніхто не ставив таке питання, але воно слушне, "Наш край", я думаю його винесе.

Андрій Табалов Сергію Коваленку та Віктору Серпокрилову: – Як депутати облради, чи готові ви підтримати питання співфінансування реконструкції набережної Інгулу?

Сергій Коваленко – Виготовлена проєкто-кошторисна документація, мають право брати участь в конкурсі Державного фонду регіонального розвитку і співфінансуватись з цього фонду. В цьому році з нього місто Кропивницький не отримало жодної копійки.

Віктор Серпокрилов – Мені здається, що для міста сьогодні важливіше реконструкція мереж водопостачання, і я пропоную вам підтримати програму, яка реалізовується сьогодні, бо місто не зможе рухатись далі. Якщо ми не зробимо водопровід, не зможемо робити дороги, і набережну, бо під нею є комунікації.

– Я задоволений відповіддю, бо проблема дійсно глибше, і коли я говорю про реконструкцію Набережної, то я говорю не про плитку і ліхтарі, це чистка русла річки, це реконструкція комунікацій, це справді справа не тільки обласного значення, а й державного.

Що відомо

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди