На базі Повітряних сил Сполучених Штатів "Рамштайн" у Німеччині завершилася 20 зустріч Контактної групи з питань оборони України.
Про це повідомили в українському МО.
"Боєприпаси були головною темою засідання. Адже саме їх найбільше потребують Сили оборони на полі бою. Дуже велика кількість держав заявила про пакети допомоги, в які входять снаряди — 155 міліметрів, 152 міліметрів, 105 міліметрів — та інші", — мовиться у повідомленні.
Іншим важливим пунктом порядку денного стала протиповітряна оборона.
"Партнери запевнили в подальшому наданні більшої кількості ракет для систем ППО. Як сказав очільник Міноборони ФРН Борис Пісторіус: "Небо над Україною — належить українцям. Тому наше спільне завдання — забезпечити перевагу України в повітрі", — підкреслили у відомстві.
У цьому контексті учасники були поінформовані, що заходи з підготовки винищувачів F-16 йдуть чітко за планом. Україна працює з усіма залученими державами: США, Данією, Бельгією, Нідерландами, Румунією та іншими.
"Дрони — ще одне важливе питання. До коаліції приєдналися декілька нових держав та зробили внески. Перші результати цієї коаліції — конкретні БПЛА, які очікують в Україні у кінці березня. Коаліція опрацьовує можливість інвестування в українських виробників дронів", — вказали в МО.
Окрім цього, на засіданні значну увагу надали роботі 8 коаліцій:
- Повітряних сил;
- інтегрованої ППО та ПРО;
- артилерії;
- бронетанкової техніки та маневровості;
- морських спроможностей;
- ІТ;
- розмінування;
- дронів.
Президент Володимир Зеленський назвав зустріч продуктивною.
"Зараз можна сказати кілька речей. Будуть нові оборонні пакети, зокрема дефіцитна артилерія. Нові держави приєднуються до чеської ініціативи із закупівлі боєприпасів — дякую всім", — додав політик.
Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"
У жовтні 2023 року засідання пройшло в Брюсселі. Вперше у ньому особисто брав участь президент України Володимир Зеленський.
Наступний "Рамштайн" відбувся 22 листопада. Тоді створили нову коаліцію засобів ППО, де лідерами виступили Німеччина і Франція.
Також Контактна група з питань оборони збиралася 23 січня 2024 року. Речник Міністерства оборони Ілларіон Павлюк, відповідаючи на запитання Суспільного, розповів, що Україна отримає зброю, якої ще не мала.
14 лютого посадовці з понад 50 держав зібралися 19 раз. Того дня розпочала роботу Коаліція інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони.