Міністр оборони підбив підсумки зустрічі "Рамштайн"

Міністр оборони підбив підсумки зустрічі "Рамштайн"

Офiцiйно
​Міністр оборони Рустем Умєров підбив підсумки чергового засідання у форматі Рамштайн
Міністр оборони України Рустем Умєров під час зустрічі "Рамштайн" 22 листопада 2023 року. Фото: Facebook/Рустем Умєров

​Міністр оборони України Рустем Умєров підбив підсумки чергового засідання у форматі "Рамштайн", зокрема створення нової коаліції засобів ППО, де лідерами виступили Німеччина та Франція, та додаткові пів мільйона доларів від Естонії на діяльність ІТ-коаліції.

Висновки зустрічі Умеров опублікував у себе в Facebook. Він зазначив, що багато країн оголосили про пакети військової допомоги, проте "найпотужніші анонси лишилися не для розголошення". Міністр опублікував пʼять головних та публічних допомог:

  1. Важливе досягнення сьогодні: сформовано нову коаліцію наземних засобів протиповітряної оборони (Ground-Based Air Defence). Лідери – Німеччина та Франція. До коаліції увійшли 20 країн. Забезпечення наших міст додатковими ППО – один з пріоритетів на цю зиму.
  2. Нідерланди підготували 2 млрд євро на військову допомогу Україні.
  3. Лідер ІТ-коаліції – Естонія – надає фінансування на суму пів мільйона доларів на діяльність ІТ-коаліції на додаток до зобов’язань Люксембургу у розмірі 10 мільйонів євро.
  4. Сполучене Королівство та Норвегія в рамках Морської коаліції шукатимуть способи ще більше посилити безпеку у Чорному морі.
  5. Спільно з колегами в Брюсселі продовжуємо роботу над Дорожньою картою взаємосумісності. З Ллойдом Остіном у Києві два дні тому я говорив про необхідність подальшого руху України в НАТО. Українська армія має відповідати усім критеріям НАТО. Треба змінюватися для повної взаємосумісності з партнерами.

Сьогодні на сімнадцятій зустрічі взяли учать понад 50 країн. Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний вперше взяв участь у засіданні.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

У липні 2023 року відбулося засідання у форматі "Рамштайн". Тоді в фокусі були системи протиповітряної оборони, боєприпаси та броньована техніка для українських військових.

Наступне засідання пройшло 19 вересня. На ньому був вперше присутній новопризначений міністр оборони України Рустем Умєров. Опісля посадовець підбив підсумки зібрання Контактної групи.

Востаннє "Рамштайн" відбувся 11 жовтня у Брюсселі. Вперше у ньому особисто брав участь президент України Володимир Зеленський.

На початок