На засіданні "Рамштайн" був офлайн присутній Зеленський — Умєров

На засіданні "Рамштайн" був офлайн присутній Зеленський — Умєров

На засіданні "Рамштайн" був офлайн присутній Зеленський — Умєров
Президент Володимир Зеленський виступає перед учасниками Аспенського безпекового форуму. Фото: ОПУ

Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що президент Володимир Зеленський взяв участь у засіданні Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі 11 жовтня.

Про це посадовець повідомив за підсумками "Рамштайну", передає кореспондентка Суспільного.

"Вперше на засіданні "Рамштайн" був офлайн присутній президент Володимир Зеленський. Це важливий сигнал для партнерів перед зимою, нам потрібно більше систем ППО, більше важкого озброєння, боєприпасів. Маємо захищати наші міста, нашу інфраструктуру", — сказав Умєров.

Очільник Міноборони також розповів, що вперше відбулося засідання на міністерському рівні Ради Україна-НАТО.

"Це важливо, оскільки вперше Україна сидить за столом з членами країн НАТО, як рівноправний гравець, а не гість. Це — новий формат. Не 31+1 — Україна, як було раніше, а 33 рівноправних держави: 31 член НАТО, Швеція, як кандидат і Україна", — пояснив посадовець.

Окрім цього, Умєров додав, що разом із Зеленським провів зустріч з керівником Пентагону Ллойдом Остіном і головою Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльзом Брауном.

"Остін вкотре запевнив, що жодних затримок із постачанням не буде — ні до кінця цього року, ні після", — підсумував міністр.

У МО поінформували про результати "Рамштайну"

В оборонному відомстві оприлюднили перелік дій країн-партнерів для підтримки України за результатами "Рамштайну", зокрема:

 • США — 200 мільйонів доларів. Новий пакет допомоги включатиме боєприпаси для ППО, артилерійські боєприпаси та ракети, посилення авіаційного озброєння, протитанкову зброю.
 • Велика Британія — 115 мільйонів євро. Повний пакет допомоги для фінансування розмінування та обслуговування техніки.
 • Данія — передача F-16 на початку 2024 року.
 • Фінляндія — новий пакет допомоги на 95 мільйонів євро.
 • Канада — 25 мільйонів доларів на теплу уніформу для військових та підготовку до зимової кампанії.
 • Бельгія — готуватиме пілотів F-16 та планувальників місій, дві бельгійські компанії (Sabena Engineering і Patria Bec) нададуть суттєву технічну підтримку флоту F-16. Бельгія знову прийме на навчання загін українських технічних спеціалістів. З 2025 року Бельгія надаватиме Україні винищувачі F-16.
 • Норвегія — 18,5 мільйона доларів на розмінування.
 • Іспанія надасть додаткові системи ППО, допоможе теплим одягом для воїнів та генераторами для підготовки до зими, а також виділить 1,5 мільйона євро на гуманітарне розмінування.
 • Німеччина — посилення української системи додатковими ракетами, а також танки.
 • Болгарія — підписано меморандум про наміри між Міністерством оборони України та міністерством оборони республіки Болгарія. Меморандум визначає, але не лімітує основні напрями подальшої співпраці між країнами у сфері оборони. Він, окрім іншого, включає співпрацю за напрямами кібернетичної безпеки, стратегічних комунікацій, а також надання матеріально-технічної допомоги. Болгарія буде допомагати з мовними курсами для пілотів F-16.
 • Литва — 2 зенітно-ракетні комплекси NASAMS, артилерійські боєприпаси калібру 155 мм, а також для зимової кампанії — електрогенератори, армійські похідні ліжка та тепла уніформа.

На початок