У Німеччині розпочався 20-й "Рамштайн" — Міноборони

У Німеччині розпочався 20-й "Рамштайн" — Міноборони

Оновлено
У Німеччині розпочався 20-тий "Рамштайн"
У Німеччині розпочався 20-тий "Рамштайн". AP/Michael Probst

На базі Повітряних сил США "Рамштайн" у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах у вівторок, 19 березня, розпочалася 20-та зустріч Контактної групи з питань оборони України.

Про це повідомляє Міноборони. Українську делегацію очолює міністр оборони України Рустем Умєров. Зазначається, що пріоритетами на цьому засіданні для України є надання систем ППО та ракет до них, ракети дальнього радіусу дії.

Постійним пунктом обговорення лищаються артилерійські снаряди, особливо калібру 155 мм, сучасні системи РЕБ та РЕР, бронетехніка, повідомили в Міноборони.

Міністр оборони США Остін: Сполучені Штати “не дозволять Україні зазнати краху”

Виступаючи в Німеччині на 20-му засіданні Контактної групи з питань оборони України на авіабазі Рамштайн у Німеччині, міністр оборони США Ллойд Остін на тлі затримок у Конгресі фінансування допомоги Україні наголосив, що США “не дозволять Україні зазнати краху”, пише CNN.

Остін сказав, що українська армія продовжує “принижувати можливості Кремля”. За його словами, “Україна не відступить, і Сполучені Штати теж.

“Отже, наше сьогоднішнє послання чітке: Сполучені Штати не дозволять Україні зазнати краху. Ця коаліція не дасть Україні провалитися. І вільний світ не дасть Україні зазнати краху”, — заявив Остін.

Як відзначає CNN, ця поїздка стала першою офіційною поїздкою Остіна за кордон після процедури лікування раку простати в грудні 2023 року. Він брав участь у двох останніх контактних групах віртуально після того, як 1 січня його госпіталізували через ускладнення грудневої процедури.

Що відомо про минулі засідання "Рамштайну"

У жовтні 2023 року засідання пройшло в Брюсселі. Вперше у ньому особисто брав участь президент України Володимир Зеленський.

Наступний "Рамштайн" відбувся 22 листопада 2023 року Тоді створили нову коаліцію засобів ППО, де лідерами виступили Німеччина і Франція.

Також Контактна група з питань оборони збиралася 23 січня 2024 року. Речник Міністерства оборони Ілларіон Павлюк, відповідаючи на запитання Суспільного, розповів, що Україна отримає зброю, якої ще не мала.

Востаннє Контактна група збиралася 14 лютого. Тоді це відбулося в онлайн-форматі.

На початок