Британія заявила про незаконність "виборів", що РФ проводить на ТОТ України

Британія заявила про незаконність "виборів", що РФ проводить на ТОТ України

Британія заявила про незаконність "виборів", що РФ проводить на ТОТ
Глава МЗС Великої Британії Девід Кемерон. AP/Alberto Pezzali

Міністерство закордонних справ Великої Британії засудило проведення так званих "виборів президента РФ" на тимчасово окупованих українських територіях.

Відповідну заяву МЗС Великої Британії оприлюднило у соцмережі Х у суботу, 16 березня.

"Росія не має жодних законних підстав для проведення виборів на суверенній українській території Херсонської, Запорізької, Донецької, Луганської областей та Криму. Ці території є частиною України", — наголосили у МЗС Сполученого Королівства.

У Росії у п'ятницю, 15 березня, розпочалося триденне голосування на виборах президента РФ. Вперше вибори президента у Росії тривають три дні — 15, 16 і 17 березня. Також окупаційна влада РФ проводить "псевдовибори" на тимчасово окупованих українських територіях.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вибори в Росії не принесуть жодних змін у Кремлі. При цьому Генсек Альянсу наголосив, що спроби Росії організувати будь-яку частину виборів в окупованих регіонах України є абсолютно незаконними, такими, що порушують міжнародне право.

США не визнають і ніколи не визнають легітимність чи результати фейкових виборів у суверенній Україні, які є частиною президентських виборів у Росії. Про це заявив речник Держдепу США Метью Міллер на брифінгу у четвер, 14 березня.

Очільники комітетів із закордонних справ 20 країн оприлюднили спільну заяву, у якій відкинули легітимність "виборів" президента РФ, проведених на тимчасово окупованих територіях України. Спільну заяву підписали голови комітетів із 20 країн – України, Латвії, Литви, Естонії, Люксембургу, Чехії, Німеччини, Молдови, Польщі, Ізраїлю, США, Ірландії, Італії, Ісландії, Румунії, Бельгії, Канади, Данії, Іспанії та Великої Британії.

Парламентарі наголосили, що Росія організувала "вибори", які збіглися з 10-ю річницею незаконної анексії Криму, "що є явною провокацією".

Що відомо про підготовку на окупованих територіях до незаконного голосування на виборах президента РФ

На окупованих територіях, зокрема у Луганської області, окупаційна влада у лютому розпочала підготовку для проведення псевдоголосування. Воно триватиме декілька днів, буде можливість голосувати вдома, розповідав начальник Сєвєродонецької МВА Роман Власенко.

Крім того, в тих населених пунктах, де є інтернет, окупанти намагаються влаштувати онлайн голосування. Взяти участь у цих виборах можна буде не лише із російським, а й з українським паспортом.

Що відомо про вибори президента Росії

Вибори президента РФ відбудуться протягом трьох днів — з 15 по 17 березня 2024 року.

У грудні Центральна виборча комісія Росії ухвалила постанову про проведення президентських виборів в березні 2024 року на окупованих територіях України.

На початок