Суд над ексберкутівцями: чотирьох прокурорів виключили з процесу

Суд над ексберкутівцями: чотирьох прокурорів виключили з процесу

Офiцiйно
Суд над ексберкутівцями: чотирьох прокурорів виключили з процесу
. Фото: УНІАН

Прокурорів Олексія Донського, Яніса Сімонова, Ігоря Земскова та Дениса Іванова, які п'ять років представляли обвинувачення у справі п’ятьох ексберкутівців, остаточно відсторонили від участі у цьому кримінальному провадженні.

Про це стало відомо 28 грудня на засіданні Київського апеляційного суду з розгляду скарг на запобіжні заходи всім п’ятьом колишнім бійцям ”Беркуту”.

Суддя зачитав нову постанову генпрокурора Руслана Рябошапки, згідно з якою прокурорів, які представляли інтереси обвинувачення у даній справі, виключено з неї.

Напередодні прокурорів відсторонили лише від справи проти Павла Аброськіна та Сергія Зінченка: номер саме цієї справи був вказаний у відповідному розпорядженні Рябошапки, тому на вчорашньому засіданні суду прокурори могли представляти інтереси обвинувачення у справі щодо інших трьох ексберкутівців — Олега Янішевського, Сергія Тамтури та Олександра Марінченка.

У суботу ж прокурорів остаточно відсторонили від участі у справі.

Як відомо:

  • 27 грудня протягом усього дня Київський апеляційний суд розглядав скарги на запобіжні заходи п'ятьом колишнім беркутівцям, яких обвинувачують у розстрілі людей на Майдані, але рішення так і не ухвалив. У засіданні оголосили перерву до 10-ї ранку 28 грудня.
  • Напередодні суд про заміну групу прокурорів у справі. Відповідну постанову до суду направив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.
  • Пізніше адвокатка Євгенія Закревська подала заяву про відвід нової групи прокурорів. Суд відмовив.
  • 23 грудня тристороння контактна група домовилась про обмін утримуваних осіб до кінця року.
  • Раніше ЗМІ повідомляли, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців.
  • Зокрема, за розпорядженням керівництва Генпрокуратури прокурори клопотали про зміну запобіжного заходу.
  • Раніше під цілодобовий домашній арешт із СІЗО відпустили ексберкутівця Олександра Маринченка, який є обвинуваченим у справі про розстріли на Інститутській, а іншого фігуранта справи Сергія Тамтуру відпустили під нічний домашній арешт.
  • Ще троє обвинувачених екс-беркутівців — Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін залишаються у СІЗО.
  • П’ятьох колишніх беркутівців обвинувачують у вбивствах та інших злочинах, що 20 лютого 2014 року призвели до загибелі 49 людей на вулиці Інститутській у центрі Києва.
  • Зокрема, їм інкримінують перевищення влади та службових повноважень (ст. 365), викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем (ст. 262), вчинення терористичного акту (ст. 258), та умисне вбивство (ст. 115).

На початок