Апеляція на запобіжні заходи ексберкутівцям: суд оголосив перерву

Апеляція на запобіжні заходи ексберкутівцям: суд оголосив перерву

Апеляція на запобіжні заходи ексберкутівцям: суд оголосив перерву
undefined

Київський апеляційний суд цілий день розглядав скарги на запобіжні заходи п'ятьом колишнім беркутівцям, яких обвинувачують у розстрілі людей на Майдані, але рішення так і не ухвалив. У засіданні оголосили перерву до 10-ї ранку 28 грудня.

На засіданні був присутній обвинувачений Павло Аброськін, троє обвинувачених Олег Янішевський, Сергій Зінченко і Сергій Тамтура взяли участь у режимі відеозв'язку. Олександра Маринченка не було ані у суді, ані по трансляції.

Під час засідання суду захисники ексберкутівців наголошували на тому, що більшість потерпілих не відвідують судові засідання.

У свою чергу адвокатка потерпілих на Майдані Євгенія Закревська наголосила, що по закону вони мають право не з'являтися до суду, але якщо їх викликають, то завжди присутні на засіданні.

Суддя оголосила про те, що надійшли клопотання, у тому числі і від Генпрокуратури, які написані "майже як під копирку", про відкладення розгляду справи.

Суд оголосив перерву на 5 хвилин, але згодом продовжив її на півтори години. Засідання розпочалося близько 17:00. Суд повідомив про заміну групу прокурорів у справі. Відповідну постанову до суду направив генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Йдеться про прокурорів Олексія Донського, Ігора Земскова, Яніса Сімонова та Дениса Іванова.

Однак суд дозволив брати участь у засіданні двом групам прокурорів. Через технічну помилку прокурорів змінили тільки у справі щодо скарги колишніх беркутівців про зміну запобіжного заходу Зінченка та Аброськіна, але потім до справи додали скарги Янішевського, Маринченка та Тамтури. Так, суд дозволив залишитися старим прокурорам і долучитися новим до справи Янішевського, Маринченка та Тамтури.

Пізніше адвокатка Євгенія Закревська подала заяву про відвід нової групи прокурорів: Куцого, Суботіна, Шеваленка. Суд відмовив.

Також адвокатка потерпілих у справі щодо ексберкутівців Олена Сторожук заявила про відвід судді через начебто її упередженість у розгляді апеляційних скарг на заміну запобіжних заходів. Суд відмовив та оголосив перерву до 10 ранку 28 грудня.

Як відомо:

  • 9 грудня відбувся саміт у Нормандському форматі, де лідери чотирьох країн досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Зокрема, домовилися про режим припинення вогню до кінця 2019 року та про розведення сил ще на трьох ділянках до кінця березня 2020 року.
  • На зустрічі президент України Володимир Зеленський вимагав обміну "всіх на всіх", тоді як президент РФ Володимир Путін — обміну "всіх встановлених на всіх встановлених".
  • 23 грудня тристороння контактна група домовилась про обмін утримуваних осіб до кінця року.
  • Раніше ЗМІ повідомляли, що українська сторона планує в межах обміну полонених передати бойовикам ОРДЛО колишніх беркутівців.
  • Зокрема, за розпорядженням керівництва Генпрокуратури прокурори клопотали про зміну запобіжного заходу.
  • Раніше під цілодобовий домашній арешт із СІЗО відпустили ексберкутівця Олександра Маринченка, який є обвинуваченим у справі про розстріли на Інститутській, а іншого фігуранта справи Сергія Тамтуру відпустили під нічний домашній арешт.
  • Ще троє обвинувачених екс-беркутівців — Олег Янішевський, Сергій Зінченко та Павло Аброськін залишаються у СІЗО.
  • П’ятьох колишніх беркутівців обвинувачують у вбивствах та інших злочинах, що 20 лютого 2014 року призвели до загибелі 49 людей на вулиці Інститутській у центрі Києва.
  • Зокрема, їм інкримінують перевищення влади та службових повноважень (ст. 365), викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем (ст. 262), вчинення терористичного акту (ст. 258), та умисне вбивство (ст. 115).

Фото: hromadske

На початок