В ОПУ підтверджують домовленість про обмін утримуваними особами до кінця року

В ОПУ підтверджують домовленість про обмін утримуваними особами до кінця року

Офiцiйно
В ОПУ підтверджують домовленість про обмін утримуваними особами до кінця року
. Ілюстративне фото

Україна і Росія домовилися про обмін полоненими між Києвом і окупованими районами Донецької і Луганської областей до Нового року.

"Повернення утримуваних осіб відбудеться до кінця цього року, як і було домовлено під час зустрічі лідерів "нормандської четвірки" у Парижі 9 грудня", — йдеться в повідомленні Офісу президента з посиланням на представницю в ТКГ Валерію Лутковську.

За її словами, наразі остаточно узгоджуються списки для обміну.

"Було нарешті досягнено домовленості щодо проведення взаємного звільнення осіб до кінця цього року, як, власне, й було домовлено під час паризького саміту в Нормандському форматі. І це величезне щастя, тому що ми зможемо нарешті забрати з незаконного утримання під вартою тих наших хлопців, яких не змогли забрати у грудні 2017 року, тих хлопців, які протягом чотирьох років після Іловайська, Дебальцевого перебували в полоні і не мали можливості навіть поспілкуватися зі своїми сім’ями", – зазначила Лутковська.

Як відомо:

  • Раніше російський Інтерфакс із посиланням на представника РФ у ТКГ Бориса Гризлова заявив, що контактна група узгодила умови звільнення і обміну утримуваних осіб до кінця року.
  • 9 грудня відбувся саміт у Нормандському форматі, де лідери чотирьох країн досягли низки домовленостей щодо мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Зокрема, домовилися про режим припинення вогню до кінця 2019 року та про розведення сил ще на трьох ділянках до кінця березня 2020 року.
  • На зустрічі президент України Володимир Зеленський вимагав обміну "всіх на всіх", тоді як президент РФ Володимир Путін — обміну "всіх встановлених на всіх встановлених".
  • Також тоді домовилися про закріплення у законодавстві на постійній основі "особливого статусу" Донбасу і "формули Штайнмаєра" та наступну зустріч "нормандської четвірки" через чотири місяці.
На початок