Витік розмови про Taurus: Пісторіус заявив, що не збирається "потрапити на вудку" Путіну

Витік розмови про Taurus: Пісторіус заявив, що не збирається "потрапити на вудку" Путіну

Витік розмови про Taurus: Пісторіус заявив, що не збирається "потрапити на вудку" Путіну
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус слухає інструктора під час військових навчань, Баварія. Збройні сили Німеччини/bundeswehr.de

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус на тлі витоку розмови офіцерів  люфтваффе про ракети Taurus заявив, що не збирається "потрапити на вудку" російському президенту Володимиру Путіну і не звільнятиме "своїх кращих офіцерів" — незалежно від того, зробили вони помилку чи ні.

Про це пише DW.

"Це було б саме те, на що від нас чекає Володимир Путін", — сказав міністр оборони ФРН, виступаючи перед провідними офіцерами люфтваффе після спеціального засідання комітету бундестагу з оборони, присвяченого російському прослуховуванню.

Пісторіус закликав спочатку дочекатися результатів розслідування. У разі, якщо буде доведено порушення офіцерами службової дисципліни, вживуть заходів відповідно до законодавства про держслужбу.

При цьому глава Міноборони підтвердив, що одним із чотирьох учасників бесіди, підключених до відеоконференції з незахищеної лінії, був голова ВПС Німеччини генерал-лейтенант Інго Герхарц. Однак у разі Герхарца витік даних не стався.

2 березня російські пропагандисти виклали зміст майже 40-хвилинної розмови між генеральним інспектором ВПС Німеччини Інго Герхарцем з трьома офіцерами про деталі можливої ​​поставки в Україну та використання крилатих ракет Taurus. Розмова імовірно мала місце 19 лютого.

У Міністерстві оборони Німеччини підтвердили факт перехоплення розмови офіцерів Люфтваффе стосовно можливості застосування ракет Taurus в Україні. Однак заявили, що автентичність опублікованого росіянами аудіозапису перевіряється.

Згодом міністр оборони розповів, що причиною витоку став людський фактор.

Що відомо про передачу ракет Taurus Україні

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

22 лютого Бундестаг рекомендував передати Україні далекобійні ракети.

На початок