Китай підтримує проведення мирної конференції щодо України, але є умова

Китай підтримує проведення мирної конференції щодо України, але є умова

Ван Ї
. Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї. Фото: RFL

Китай підтримує проведення міжнародної мирної конференції, яку в належний час визнають як Росія, так і Україна.

Про це на пресконференції заявив міністр закордонних справ Китаю Ван Ї, повідомляє ECNS.

"Усі конфлікти мають закінчуватися за столом переговорів. Чим раніше почнуться переговори, тим швидше настане мир", — сказав він.

За словами міністра, конференція має забезпечити участь усіх сторін і чесне обговорення всіх мирних планів.

Ван наголосив, що всі зусилля Китаю спрямовані на те, щоб прокласти шлях для припинення конфлікту та початку мирних переговорів.

За його словами, минулий досвід показує, що конфлікт, якщо він тривалий, має тенденцію до загострення та ескалації, навіть до ступеня, немислимого для зацікавлених сторін.

Глава МЗС Китаю також заявив, Пекін готовий працювати з Росією над розвитком нових рушійних сил співпраці та зміцненням дружби.

Позиція Китаю щодо війни РФ проти України

Китай не засудив Росію за повномасштабне вторгнення в Україну.

Влада КНР обережно коментує війну: з одного боку не підтримала РФ, коли ООН голосувала за резолюцію із засудженням вторгнення в Україну, а з іншого — не стала виступати проти вторгнення.

На річницю вторгнення РФ в Україну 24 лютого у Китаї оприлюднили "мирний план" щодо війни. Всього до китайського документа увійшли 12 пунктів.

25 лютого 2023 року CNN із посиланням на джерела, пов'язані з американською розвідкою поінформував, що Китай розглядає можливість відправлення зброї до Росії для використання у війні проти України.

У квітні представниця Держдепу Андреа Калан в коментарі Суспільному повідомила, що США не бачать ознак того, що Китай надсилає зброю Росії.

При цьому глава КНР уникає контактів з українським колегою. За період повномасштабної війни Сі один раз поговорив із президентом Володимиром Зеленським телефоном, тоді як двічі зустрівся з Путіним та провів із ним близько десятка телефонних і відео переговорів.

На початок