Британія підштовхує Німеччину відправити в Україну ракети Taurus — Bloomberg

Британія підштовхує Німеччину відправити в Україну ракети Taurus — Bloomberg

Британія підштовхує Німеччину відправити в Україну ракети Taurus — Bloomberg
. Ракета Taurus. Фото: AP

Велика Британія у приватному порядку закликала Німеччину передати Україні далекобійні ракети Taurus.

Про це повідомило Bloomberg із посиланням на джерела.

"Високопоставлені британські міністри та офіційні особи неодноразово давали зрозуміти ФРН, що Україні вкрай необхідні ракети Taurus дальнього радіуса дії", — мовиться у публікації.

Один із посадовців, який говорив на умовах анонімності, підкреслив, що "Німеччина повинна припинити шукати виправдання".

Як зазначило агентство, Лондон пропонував рішення для подолання опору Берліна стосовно відправки ракет, включаючи угоду про обмін, згідно з якою постачатиме Україні більше Storm Shadow, а Німеччина натомість надасть Британії далекобійні ракети на заміну.

"Заяви канцлера ФРН Олафа Шольца неправильні, безвідповідальні та є ляпасом союзникам. Шольц повинен дати Taurus і припинити стримувати безпеку Європи", — наголосила голова комітету в закордонних справах Палати громад Алісія Кернс, додає Bloomberg.

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

22 лютого Бундестаг рекомендував передати Україні далекобійні ракети.

На початок