Шольц пояснив, чому утримується від ухвалення передачі Україні ракет Taurus

Шольц пояснив, чому утримується від ухвалення передачі Україні ракет Taurus

Шольц пояснив, чому утримується від ухвалення передачі Україні ракет Taurus
Канцлер Німеччини Олаф Шольц, 4 жовтня 2023 року. Фото: AP

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що утримується від ухвалення рішення стосовно постачання Україні далекобійних ракет Taurus, бо вони можуть вражати цілі у Москві.

Про це політик повідомив під час зустрічі з жителями Дрездена.

Шольц наголосив, що Берлін передає Києву велику кількість допомоги у військові сфері, але кожна поставка має бути ретельно обдумана.

"Крилата ракета з дальністю польоту 500 кілометрів (Taurus — Ред.) — зброя, яка при неправильному застосуванні може вразити конкретну ціль десь у Москві", — зазначив канцлер.

За словами політика, Британія та Франція, які надали Україні далекобійні ракети, "подбали про те, аби знати, що і де приземляється".

Шольц додав, що у випадку ФРН для забезпечення контролю за застосуванням Taurus необхідно було б відправити в Україну німецьких військовослужбовців, що, підкреслив канцлер, "виключено".

Україна просить у Німеччини Taurus

Наприкінці травня 2023 року Україна звернулася до уряду Німеччини з проханням надати крилаті ракети Taurus із дальністю дії до 500 кілометрів.

Відповідне звернення було зроблено на тлі рішення Британії та Франції поставити Україні далекобійні ракети Storm Shadow і SCALP.

Депутат Бундестагу від Соціал-демократичної партії канцлера Німеччини Олафа Шольца Андреас Шварц 7 серпня закликав надати Україні далекобійні крилаті ракети Taurus.

Того ж дня глава постійної делегації ВРУ в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв заявив, що ключові парламентські фракції Бундестагу досягли консенсусу щодо передачі Україні ракет Taurus.

Згодом агентство Reuters написало, що уряд Німеччини пропонує обмежити дальність ракет Taurus, які будуть передані Україні, оскільки канцлер Олаф Шольц хоче запобігти ударам ЗСУ по території РФ.

Голова оборонного комітету німецького Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман виступила проти обмеження дальності крилатих ракет Taurus як умови передання їх Україні.

На початок