60 тис. доларів за повернення полонених бійців: у Києві СБУ затримала двох учасників "схеми"

60 тис. доларів за повернення полонених бійців: у Києві СБУ затримала двох учасників "схеми"

60 тис. доларів за повернення полонених бійців: у Києві СБУ затримала двох учасників "схеми"
Затримання підозрюваних. Фото: СБУ

Служба безпеки України затримала у Києві двох чоловіків, які вимагали 60 тис. доларів США у родичів двох полонених воїнів ЗСУ. Вони обіцяли передати гроші учасникам окупаційних угруповань РФ для включення військовополонених до "списків обміну".

Про це повідомляє пресслужба відомства.

Слідство встановило, підозрювані мали зв'язки серед бойовиків та дистанційно отримували від них інформацію про українських полонених. При цьому повертати воїнів ЗСУ додому учасники "схеми" не збирались. Для переконливості при спілкуванні з родичами полонених українських бійців чоловіки видавали себе за співробітників правоохоронних органів.

"Служба безпеки поетапно задокументувала злочинні дії фігурантів і затримала їх під час передачі останнього "траншу". У ході обшуків в оселях затриманих вилучено підроблені посвідчення правоохоронних органів, візитну картку представника російської "неурядової" організації, "розцінки" за конфіденційну інформацію про громадян України та інші речові докази", — йдеться у повідомленні.

60 тис. доларів за повернення полонених бійців: у Києві СБУ затримала двох учасників "схеми"
Вилучені документи. Фото: СБУ

Наразі слідчі повідомили обом фігурантам про підозру за ч.1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України — пособництво державі-агресору. Чоловікам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.

У СБУ нагадують, що питання звільнення військовополонених перебуває винятково у компетенції органів державної влади. Громадян закликають у подібних ситуаціях — коли невідомі вимагають гроші за "визволення" родича з полону, негайно звертатися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених за номерами телефонів: +38 067 650-83-32, +38 098 087-36-01 або на електронну адресу [email protected].

Що відомо про розслідування випадків шахрайства у Києві та області

За обвинуваченням Святошинської окружної прокуратури Києва суд оголосив обвинувальний вирок підозрюваному у шахрайстві. Чоловік, перебуваючи у СІЗО, заволодів грошима громадян під приводом збору коштів на потреби ЗСУ.

У столиці шахраї найчастіше "працюють" під виглядом соціальних працівників чи представників благодійних фондів. Переважно, жертвами обирають пенсіонерів та самотніх людей.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України попереджає переселенців про активізацію шахраїв, які пропонують допомогу нібито від міжнародних організацій. Аферисти створюють фішингові сайти, які за інтерфейсом нагадують сайти для оформлення соціальних виплат, зокрема єПідтримки, допомоги від ЄС, різних програм благодійних фондів.

Правоохоронці викрили інтернет-шахрая, який брав передплату за неіснуючі автозапчастини. Коли клієнти перераховували аванс, "продавець" переставав виходити на зв'язок.

Також поліція затримала 20-річного продавця з сайту оголошень, який не відправляв сплачений товар та не повертав за нього гроші. Ще у столиці викрили організацію, яка займалась шахрайством під виглядом інвестування у криптовалюту.

У Києві детективи БЕБ припинили роботу пунктів обміну валют, які працювали за ліцензією іншої фірми і продавали фальшиві долари. Викрити незаконну діяльність допоміг громадянин, який став жертвою шахрайської схеми.

Поліція затримала у столиці жінку, яка розповідала, що вона волонтер і може купувати різні товари за суттєвими знижками. Підозрювана ошукала щонайменше 15 громадян на майже 1 млн гривень.

На початок