Мільйонні збитки у Держагентстві водних ресурсів: столичний підприємець опинився у колі підозрюваних

Мільйонні збитки у Держагентстві водних ресурсів: столичний підприємець опинився у колі підозрюваних

Мільйонні збитки у Держагентстві водних ресурсів
Електромережі. Facebook/Київська міська прокуратура

Столичні прокурори вручили підозру директору підприємства, який продавав електроенергію установам Держагентству водних ресурсів, відповідно до укладеної угоди. Утім постачав ресурс за завищеними цінами. Як наслідок: відомство переплатило 67 мільйонів гривень.

Про це інформує Київська міська прокуратура.

Йдеться про події 2021-2022 років. Одна з установ Держаного агентства водних ресурсів України уклала договір з київським підприємством. Компанія зобов'язалася постачати електроенергію для забезпечення дніпровською водою населення і промисловість. Також на зрошення земель в Дніпропетровській, Полтавській, Харківській областях, а також виконання санітарно-компенсаційних попусків в р. Сіверський Донець.

За даними слідства, директор підприємства продавав електрику відомству за вдвічі завищеними цінами.

"Директор приватного товариства закуповував електроенергію на Українській енергетичній біржі за ринковою ціною та надалі за вдвічі завищеною вартістю реалізовував її на об'єкт установи Держаного агентства водних ресурсів України, попередньо домовившись про угоду з представниками держустанови", — йдеться у повідомленні.

Отримані через оборудки гроші підприємець переправляв на рахунки підприємств з ознаками "фіктивності". Такі платежі проводилися без формування ПДВ, аби приховати нелегальні прибутки. Потім гроші переводились в готівку та передавались підозрюваному за вирахуванням декількох відсотків за послуги "конвертації".

"Проведеною товарознавчою та економічною експертизами встановлено завдавання збитків державі в сумі майже 67 млн гривень", — йдеться у повідомленні.

Підозрюваному в оборудках підприємцю обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 млн гривень.

Раніше повідомлялося, що подільська окружна прокуратура Києва направила до суду звинувачення стосовно колишнього заступника директора однієї з філій державного підприємства "Укрліктрави". Його звинувачують у зловживанні службовим становищем, внаслідок чого бюджет втратив понад 1 млн гривень.

На початок