Гірники шахти "Жовтнева" 6 вересня були готові вийти на поверхню

Гірники шахти "Жовтнева" 6 вересня були готові вийти на поверхню

Гірники шахти "Жовтнева" 6 вересня були готові вийти на поверхню
.

У Кривому Розі, 22-а шахтарі, учасники підземного протесту, готові були піднятися на поверхню. Про повідомив голова незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Шахтарі готові були піднятись на поверхню в обмін на зобов’язання керівництва "Криворізького залізорудного комбінату" сплатити матеріальну компенсацію усім робітникам КЗРК за час вимушеного простою. Йдеться про весь період акцій підземного протесту, починаючи з 3-го вересня.

"Шахтарі погодилися, що на компромісних умовах вони підпишуть Меморандум і підіймуться на поверхню при підвищенні зарплат за вересень на 10% і 10% з першого жовтня. Щоб їх не переслідували і гірники вимагали, щоб за період страйку усім без винятку була виплачена певна сума компенсації", – говорить Михайло Волинець – голова незалежної профспілки гірників України.

За словами Михайла Волинця, члени правління КЗРК, під час учорашнього засідання не змогли ухвалити спільне рішення щодо виплати компенсації всім працівникам, які протестували.

"Метінвест запропонував погодитися із вимогами шахтарів про оплату їм середнього заробітку на період акцій протесту, Приват відмовився. А згідно Статуту КЗРК передбачено, що якщо хтось один утримується або проти то рішення блокується", – говорить Михайло Волинець – голова незалежної профспілки гірників України.

У поліції відкрили кримінальне провадження за фактом конфлікту між робітниками шахти "Жовтнева": Віктором Стояновським та Валерієм Лебедем. Про це Суспільному повідомила речниця Криворізької поліції Оксана Лєсонєн.

За попередньою інформацією правоохоронців, потерпілий Валерій Лебедь звернувся до однієї з міських лікарень з тілесними ушкодженнями.

"Першого жовтня до поліції надійшло повідомлення про те, що між двома чоловіками трапився конфлікт, в результаті якого потерпілий – 1976-го року народження отримав легкі тілесні ушкодження. Вказаний факт було зареєстровано у порядку передбаченим чинним законодавством. Працівниками Покровського відділення поліції внесені відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 125 кримінального кодексу України, а саме це – легкі тілесні ушкодження. Наразі в рамках даного кримінального провадження тривають слідчі дії, направленні на з`ясування всіх обставин даної події", – говорить Оксана Лєсонєн – речниця криворізької поліції.

Віктор Стояновського, учасник підземної акції протесту, яка триває на шахті "Жовтнева" та учасник конфлікту вважає цю подію провокацією з боку керівництва КЗРК.

"Це чергова провокація від директора Новака, щоб дискредитувати трудовий колектив і мене особисто", – Віктор Стояновський – робітник шахти "Жовтнева".

Що відомо

  • У Кривому Розі з 3 вересня триває підземний страйк гірників. Із забою шахт «Кривбасзалізрудкому» не виїжджають робітники. Протестувальники вимагають, зокрема, переглянути робочі норми та нарахування зарплатні, подбати про безпеку праці, вчасно забезпечувати їх матеріалами та ресурсами тощо.
  • З 4 вересня розпочалися офіційні перемовини між страйкарями та адміністрацією, до цих перемовин залучили представників виробничих підрозділів, профспілки та депутатів.
  • Депутати Криворізької міськради 8 вересня зібралися на позачергову сесію, де звернулися до президента, уряду та власників «Кривбасзалізрудкому». Вони просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах підприємства, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
  • 8 вересня депутати Криворізької міськради зібрались на позачергову сесію й звернулися до президента України, уряду та власників шахт. Депутати просили уповноважені органи провести перевірки на шахтах “Кривбасзалізрудкому”, а від власників вимагали врегулювати конфліктну ситуацію.
  • З 15 вересня шахтарі та представники профспілок з Кривого Рогу мітингують під Верховною Радою у Києві.
  • Прем’єр-міністр Денис Шмигаль дав доручення голові облдержадміністрації Олександру Бондаренку організувати тристоронню раду для діалогу між представниками профспілки, керівництвом області та "Кривбасзалізрудкомом".
  • На підтримку шахтарів "Кривбасзалізрудкомому" у Києві та Кривому Розі проходять наземні мітинги.
  • 17 вересня голова незалежної профспілки гірників Кривого Рогу Юрій Самойлов заявив, що не погоджується з офіційним повідомленням адміністрації “Криворізького залізорудного комбінату” про «не конкретизовані вимоги протестувальників».
  • 22 вересня шахтарі, які мітингують у шахті “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського. Гірники просили президента допомогти врегулювати ситуацію.
  • 25 вересня протестувальники шахт "Тернівська" та "Гвардійська" у повному складі піднялися на поверхню.
  • 29 вересня відбулися останні перемовини між учасниками підземного протесту та керівництвом "Кривбасзалізрудком", на поверхню піднялися гірники шахти “Родіна”. Шахти “Родіна”, “Тернівська”, “Гвардійська” вже відновили роботу.

Читайте також

Двадцять восьма доба протесту гірників у Кривому Розі

Протест у Кривому Розі, день 26-ий: під землею залишають 62 працівники двох шахт

Шахтарі, які мітингують у шахті “Жовтнева” звернулися до президента Володимира Зеленського

На початок