Загиблого командира полку "Цунамі" з Дніпра Олександра Гостіщева нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

Загиблого командира полку "Цунамі" з Дніпра Олександра Гостіщева нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня

Олександр Гостіщев, орден посмертно
Олександр Гостіщев. Фото: Поліція Дніпропетровщини

Підполковника поліції з Дніпра Олександра Гостіщева, загиблого під час ракетного обстрілу Одеси 15 березня, посмертно нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня.

Про це йдеться в Указі Президента України № 335/2024 від 17 травня 2024 року.

41-річний поліцейський загинув під час ракетної атаки по Одесі. Він був родом з Дніпра, де живуть його рідні та друзі.

Що відомо про Олександра Гостіщева

  • Бойовий шлях підполковник поліції розпочав у 2014 році бійцем батальйону "Дніпро-1". Став командиром роти, брав участь у боях на Донеччині. Завдяки успішній роботі батальйону тоді вдалося вивести з оточення в Іловайську військовослужбовців ЗСУ.
  • У 2015 році Олександр Гостіщев очолив одне з відділень поліції, а у 2017 році призначений начальником управління патрульної поліції Луганської області. Через два роки обійняв посаду начальника управління патрульної поліції в Одеській області.
  • З початком повномасштабного вторгнення поліцейського призначили командувачем зведеного батальйону поліції Одеської області «Цунамі». Під його командуванням бійці брали участь в оборонних та наступальних операціях на Херсонському напрямку, звільняли селище Давидів Брід та Херсон.
  • У листопаді 2022 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня за наступальну операцію на Херсонщині.
  • У 2023 році на базі батальйону було створено штурмовий полк «Цунамі», який увійшов до складу об’єднаної штурмової бригади Національної поліції «Лють». Бійці полку разом з підрозділами сил оборони України беруть участь у звільненні с. Кліщіївка, що на Бахмутському напрямку, а також у бойових діях біля Майорська, Курдюмівки та Богданівки.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок