"Постять фейки". Акаунт "Української правди" у соцмережі X зламали. Liga.net також повідомляє про злам сайту

"Постять фейки". Акаунт "Української правди" у соцмережі X зламали. Liga.net також повідомляє про злам сайту

хакер
Хакер. Ілюстративне фото: Getty Images

Редакція видання "Українська правда" поінформувала про хакерську атаку на їхній акаунт у соцмережі X (раніше — Twitter). Про злам сайту також повідомило видання Liga.net. У новинних стрічках вказаних медіа почали з'являтися фейки про нібито "розгром" підрозділами армією РФ українських військ в Авдіївці (Донеччина).

Про це йдеться у повідомленнях "УП" і Liga.net.

"У неділю, 18 лютого, ввечері редакція втратила доступ до акаунту "УП" у соцмережі Х, а на сторінці почали з’являтися фейки. Зокрема, там з’явилась фейкова інформація про нібито "розгром" російськими окупантами елітних підрозділів ЗСУ в Авдіївці", — пише "УП".

У редакції додали, що наразі намагаються відновити доступ до акаунту і просять не вважати опубліковану інформацію в соцмережі інформацію такою, що має відношення до "УП".

У виданні Liga.net заявили, що сайт зламали "невідомі".

"Фейкова новина була оперативно знята зі стрічки новин, проте деякий час вона все ж таки була активною, а також автоматично поширилася в акаунті Liga.net в соцмережі Х", — йдеться у повідомленні.

Що відомо про наступ РФ на Авдіївку з жовтня 2023 року і вихід звідти українських військ

З 10 жовтня 2023 року російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня 2024 року в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. "Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Українським силам, які боронять Авдіївку, виділили додаткові боєприпаси та зброю. Водночас відбувалося підсилення підрозділів, на загрозливих напрямках відбуваються маневри, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський.

17 лютого військове командування України ухвалило рішення вивести підрозділи з Авдіївки і зайняти оборону на підготовлених рубежах.

На початок