Зеленський прокоментував рішення про відхід ЗСУ з Авдіївки

Зеленський прокоментував рішення про відхід ЗСУ з Авдіївки

Зеленський прокоментував рішення про відхід ЗСУ з Авдіївки
Виступ президента України Володимира Зеленського на Мюнхенській безпековій конференції, 17 лютого 2024 року. Фото: ОПУ

Президент України Володимир Зеленський назвав рішення про відхід українських військ з Авдіївки правильним, аби не потрапити в оточення.

Про це Зеленський сказав під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції.

"Це не значить, що люди відійшли на кілометри і Росія щось захопила. Росія за два роки війни намагалася на сході "щось зробити". Що таке щось? Вони просто зруйнували кілька маленьких селищ і містечок. З жовтня вони атакували цю нещасну Авдіївку. Тисячі їх військових загинули", — наголосив він.

Зеленський також заявив, що не може назвати втрати ЗСУ, однак за його словами, в Авдіївці на одного українця приходиться сім росіян.

Уночі 17 лютого з огляду на оперативну ситуацію підрозділи Сил оборони України вийшли з Авдіївки на Донеччині на більш вигідні позиції, повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

Що відомо про наступ росіян на Авдіївку з жовтня 2023 року

З 10 жовтня російські війська почали штурмувати Авдіївку Донецької області, яка межує з окупованим у 2014 році Донецьком, колонами техніки. Цей етап оборони міста назвали "великий наступ на Авдіївку". Тоді командир спецроти Максим "Лютий" казав про близько 60 одиниць важкої техніки, яка атакувала українських оборонців протягом двох днів.

Станом на кінець грудня 2023 року російські війська дійшли впритул до міста й атакували з 20-30 напрямків, розвідав начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш. Він казав про третю хвилю штурмів Авдіївки.

Авдіївку обстрілювали зі всіх наявних видів озброєння, в січні російські війська почали засипати місто авіабомбами: з 1 по 12 січня, наводив дані очільник МВА, російські війська застосували по Авдіївці 154 крилаті авіабомби за 12 днів січня. Вперше КАБи вони почали використовувати із кінця серпня й за минулий рік скинули 146 авіабомб.

30 січня в Авдіївці лишилось менше тисячі жителів.

14 лютого речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій підтвердив в Авдіївці кілька днів тривають вуличні бої.

На початку лютого в місто почали прориватися російські диверсійні групи. ""Як таких вуличних боїв немає, звичайно якісь ДРГ намагаються пройти в місто, пройти вулицями, але хлопці це відпрацьовують", — казав 6 лютого Віталій Барабаш.

11 лютого командувач угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський повідомив про те, що до Авдіївки направили "свіжі сили". А 13 лютого речник 110-ї ОМБр підтвердив, що в місто перекинули додаткові підрозділи, а сили їхньої бригади вперше за понад два роки вивели на ротацію.

15 лютого 3-тя окрема штурмова бригада підтвердила, що їх перекинули в район Авдіївки для підкріплення Сил оборони України.

Українським силам, які боронять Авдіївку, виділили додаткові боєприпаси та зброю. Водночас відбувається підсилення підрозділів, на загрозливих напрямках відбуваються маневри, повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Олександр Тарнавський.

На початок