Франція надасть Україні новий пакет військової допомоги — Зеленський

Франція надасть Україні новий пакет військової допомоги — Зеленський

Зеленський
Президент України Володимир Зеленський під час спільної пресконференції із главою Франції Еммануелем Макроном. Скриншот з відео

Президент Володимир Зеленський заявив, що Франція надасть Україні новий пакет військової допомоги. За його словами, він, зокрема, включатиме артилерійські боєприпаси та САУ "Цезар".

Про це Володимир Зеленський сказав на спільній пресконференції із президентом Франції Еммануелем Макроном у Парижі, 16 лютого.

Зеленський поінформував, що він регулярно обмінюється із Макроном поглядами на хід війни Росії проти України та подякував Франції за всю військову допомогу, яку отримує наша держава.

"Сьогодні ще один такий важливий оборонний пакет, саме такий, який потрібен: боєприпаси для артилерії, гармати, САУ "Цезар", додаткове посилення ППО. Це — абсолютно гідна відповідь на спроби Путіна збільшити тиск на наші позиції", — сказав президент України.

Він додав, що також обговорив із французьким президентом спільне виробництво безпілотників та засобів радіоелектронної боротьби.

"Ціную вже розпочату співпрацю щодо оборонного виробництва, включно з локалізацією та спільним виробництвом зброї, та передачі Францією українській виробничій стороні деяких інноваційних технологій. Зокрема, сьогодні детально обговорили спільне виробництво дронів та РЕБ", — сказав Зеленський.

Також президенти України та Франції підписали договір про співпрацю у сфері безпеки між країнами.

Угоди у сфері безпеки президент Володимир Зеленський вже підписав із прем'єром Великої Британії Ріші Сунаком і канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 16 лютого, після візиту до Берліну і зустрічі із канцлером Німеччини Олафом Шольцом, прибув до Франції.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Які країни підтримують Декларацію

Першими підписантами "Спільної декларації про підтримку України" є самі ж засновники ініціативи: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.

У другий день вільнюського саміту до країн "Групи семи" приєдналася й Скандинавські країни: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Вони оголосили, що долучаться до G7 у питанні гарантій безпеки для України.

Згодом про свою підтримку висловили й країни Балтії. 17 серпня премʼєр-міністри Латвії, Литви та Естонії у спільній заяві офіційно повідомили, що підтримують Декларацію.

Згодом список поповнили й Балкани: Греція, Північна Македонія, Болгарія, Чорногорія та частково визнане Косово. Опісля свою підтримку висловили Бельгія, Чехія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія та Кіпр.

На початок