Лідери G7 погодили спільну декларацію на підтримку України

Лідери G7 погодили спільну декларацію на підтримку України

Важливо
Лідери G7 погодили спільну декларацію на підтримку України
. Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда на пресконфернції, Вільнюс, Литва, 12 липня 2023 рік. Скриншот з відео

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що 12 липня лідери країн-членів "Великої сімки" (G7) погодили спільну Декларацію про підтримку України.

Про це очільник японського уряду сказав на пресконференції у Вільнюсі.

"Я радий оголосити про прийняття спільної декларації на підтримку України", — наголосив прем'єр Японії.

За його словами, всі країни-члени G7 погодились, що "односторонність і спроби змінити статус-кво силою є неприйнятними". Кісіда підкреслив, що забезпечення світового порядку є "дуже важливим".

"У майбутньому ця Декларація буде відкритою для будь-якої країни, яка має наміри підтримувати Україну і я сподіваюсь, що багато держав захоче до неї приєднатися. "Велика сімка" і надалі підтримуватиме Україну і наша солідарність ніколи не похитнеться", — резюмував Фуміо Кісіда.

Текст спільної Декларації країн G7 опубліковано на сайті президента України.

"Ми, лідери G7, підтверджуємо нашу непохитну відданість стратегічній меті створення вільної, незалежної, демократичної та суверенної України в межах її міжнародно визнаних кордонів, здатної захистити себе та стримати майбутню агресію. Ми підтверджуємо, що безпека України є невід'ємною частиною безпеки євроатлантичного регіону", — йдеться у тексті.

Зазначається, що кожна з країн-членів G7 працюватиме з Україною над конкретними двосторонніми довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки, спрямованими на:

1. Забезпечення стійких сил, здатних захищати Україну зараз і стримувати російську агресію в майбутньому, шляхом продовження надання:

  • допомоги у сфері безпеки та сучасного військового обладнання на суші, в повітрі та на морі з пріоритетом на протиповітряну оборону, далекобійну артилерію та вогневі засоби дальньої дії, бронетехніку та інші ключові засоби, такі як бойова авіація, а також шляхом сприяння підвищенню рівня оперативної сумісності з євроатлантичними партнерами;
  • підтримці подальшого розвитку оборонно-промислової бази України;
  • тренуванні та навчання Збройних сил України;
  • обміні розвідданими та співробітництві;
  • підтримці ініціатив з кіберзахисту, безпеки та стійкості, в тому числі для протидії гібридним загрозам.

2. Зміцнення економічної стабільності та стійкості України, у тому числі через зусилля з реконструкції та відновлення, з метою створення умов, сприятливих для просування економічного процвітання України, включаючи її енергетичну безпеку.

3. Надання технічної та фінансової підтримки для задоволення нагальних потреб України, спричинених війною з Росією, а також для того, щоб Україна могла продовжувати впроваджувати ефективний порядок денний реформ, який підтримуватиме належне врядування, необхідне для просування на шляху до євроатлантичних прагнень.

"У разі майбутнього збройного нападу з боку Росії ми маємо намір негайно провести консультації з Україною для визначення відповідних подальших кроків. Ми маємо намір, згідно з нашими відповідними правовими та конституційними вимогами, надати Україні швидку та сталу допомогу у сфері безпеки, сучасну військову техніку на суші, морі та в повітрі, а також економічну допомогу", — йдеться у тексті Декларації.

11 липня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що країни G7 під час саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять спільну декларацію щодо гарантій у сфері безпеки України після настання миру.

12 липня речник президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що намір країн G7 надати гарантії безпеки Україні є "помилковим та небезпечним", тому що таким чином країни "сімки" зазіхають на безпеку Росії.

У березні президент Володимир Зеленський заявив, що попри те, що на час війни Україна не може стати членом НАТО, вона хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

На початок