Зеленський під час візиту до Німеччини може підписати двосторонню безпекову угоду — Reuters

Зеленський під час візиту до Німеччини може підписати двосторонню безпекову угоду — Reuters

Зеленський під час візиту до Німеччини може підписати двосторонню безпекову угоду — Reuters
. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський 16 лютого здійснить робочий візит до Німеччини, аби залучити важливу військову допомогу та підписати двосторонній документ щодо гарантій безпеки.

Про це повідомило агентство Reuters.

Як зазначається, для угоди з Берліном Україна має намір використовувати перший документ, підписаний із Великою Британією у січні, як основу. Деталі наразі невідомі.

Reuters також інформує, що Німеччина у питанні оборонної допомоги Україні тисне як на європейських, так і на американських партнерів стосовно більш суворих зобов'язань для військових постачань.

Міністр оборони ФРН Борис Пісторіус заявив, що Берлін передбачає 3,5 мільярда євро на передачу боєприпасів Україні у 2024 році й відправить в 3-4 рази більше снарядів у порівнянні з 2023 роком.

Раніше стало відомо, що Зеленський 16 лютого відвідає Німеччину та Францію, де зустрінеться з Олафом Шольцом та Еммануелем Макроном.

Згодом в адміністрації глави французької держави розповіли, що у Парижі Зеленський і Макрон підпишуть двосторонню угоду про безпеку.

17 лютого Зеленський виступить на Мюнхенській безпековій конференції та проведе низку двосторонніх зустрічей. Зокрема заплановані переговори з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс.

Гарантії безпеки для України

У березні 2023 року Зеленський заявив, якщо на час війни Україна не може стати членом НАТО, то хотіла б отримати стратегічні гарантії безпеки.

11-12 липня у Вільнюсі відбувся саміт лідерів G7. На ньому президенти Європейської ради, Європейської комісії та представники країн "Групи семи" погодили ініціативу "Спільної декларації про підтримку України". Кожна з країн співпрацюватиме з Україною над конкретними довгостроковими зобов'язаннями й домовленостями у сфері безпеки.

Які країни підтримують Декларацію

Першими підписантами "Спільної декларації про підтримку України" є самі ж засновники ініціативи: Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Велика Британія та Сполучені Штати.

У другий день вільнюського саміту до країн "Групи семи" приєдналася й Скандинавські країни: Данія, Фінляндія, Ісландія, Норвегія та Швеція. Вони оголосили, що долучаться до G7 у питанні гарантій безпеки для України.

Згодом про свою підтримку висловили й країни Балтії. 17 серпня премʼєр-міністри Латвії, Литви та Естонії у спільній заяві офіційно повідомили, що підтримують Декларацію.

Згодом список поповнили й Балкани: Греція, Північна Македонія, Болгарія, Чорногорія та частково визнане Косово. Опісля свою підтримку висловили Бельгія, Чехія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словенія, Іспанія та Кіпр.

На початок