Переговори щодо імпорту української агропродукції на завершальному етапі — польський міністр

Переговори щодо імпорту української агропродукції на завершальному етапі — польський міністр

Чеслав Сєкерський
Міністр сільського господарства та розвитку Польщі Чеслав Сєкерський. Фото: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi/X

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський заявив, що технічні переговори з Україною щодо запровадження обмежень на імпорт сільськогосподарської продукції на завершальному етапі.

Про це повідомляє RMF24.

Він зазначив, що окрім переговорів щодо рішень Брюсселя щодо відносин між ЄС та Україною, Польща хоче досягти двосторонньої угоди з Україною.

"Ми ведемо переговори щодо двосторонньої угоди з Україною, щоб встановити певні правила , які б визначали розміри квот окремих товарів, які можуть вплинути на польський ринок, щоб не порушувати стабілізацію окремих ринків" , – сказав Сєкерський.

На запитання, коли можуть завершитися польсько-українські переговори, міністр відповів, що на "технічному рівні ми перебуваємо на фінальній стадії", а розмір квот має бути визначений до кінця березня.

"Ми усвідомлюємо, що надмірний приплив товарів порушить деякі ринки. Є певні екстрені гальма, які ми хочемо запровадити, щоб Україна могла експортувати", — сказав він.

Секерський запевнив, що переговори щодо України та імпорту сільськогосподарських товарів також тривають на європейському рівні.

"Лібералізація торгівлі не така, як пропонує ЄС. ЄС пішов на деякі поступки. Цей документ ще буде предметом роботи Європарламенту та Ради міністрів сільського господарства" , — зазначив польський міністр.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".

Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.

23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".

Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.

18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".

Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.

9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.

На початок