Прем'єр-міністр Денис Шмигаль 15 лютого провів телефонну розмову зі своїм польським колегою Дональдом Туском.
Про це глава уряду повідомив у своєму Telegram-каналі.
"Ключова тема — ситуація на кордоні та ризики, пов'язані з цим. Наголосив на неприйнятності інциденту із розсипаним на дорозі українським зерном. Радикальна риторика в цьому питанні недопустима", — вказав Шмигаль.
Прем'єр-міністр запропонував Туску в діалозі між урядами відшукати рішення, яке підтримає українських аграріїв і не нашкодить польським фермерам.
Сторони також обговорили те, що водночас об'єм імпорту з РФ і третіх держав, зокрема зернових, до Європейського союзу зростає.
"Україна і Польща мають об'єднати зусилля для недопуску російської продукції на європейський ринок Маємо бути об'єднаними проти спільних викликів й ворогів, що загрожують безпеці Європи", — додав посадовець.
Що відомо про страйк польських перевізників
6 листопада 2023 року польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску "Краківець-Корчова", "Ягодин-Дорогуськ" та "Рава-Руська-Гребенне".
Асоціація "Укравтопром" із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та ЄС.
23 листопада до страйків на кордоні долучилися польські фермери, які протестують на пункті пропуску "Шегині — Медика".
Польські перевізники 11 грудня припинили страйк на пункті пропуску "Ягодин — Дорогуськ". Митниця запрацювала у звичному режимі, пропуск вантажівок відновили в обидва боки.
18 грудня польські перевізники знову заблокували рух вантажівок на міжнародному пункті пропуску "Ягодин-Дорогуськ".
Польські перевізники, які від листопада блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, 16 січня досягли угоди щодо "певних умов" з урядом РП та призупинили протест.
9 лютого фермери у Польщі розпочали загальнонаціональний страйк. Акція протесту триватиме щонайменше до 10 березня.