Джонсон заявив, що Палата представників не проголосує за допомогу Україні

Джонсон заявив, що Палата представників не проголосує за допомогу Україні

Майк Джонсон
Спікер Палати представників Майк Джонсон. AP/J. Scott Applewhite

Палата представників Конгресу США, у якій більшість належить республіканцям, не ухвалить законопроєкт про виділення допомоги Україні, який не містить заходів для вирішення міграційної кризи.

Про це заявив спікер Палати представників США Майк Джонсон.

За його словами, ухвалений Сенатом законопроєкт "нічого не говорить про питання безпеки кордону".

"Дозвольте мені ще раз чітко заявити, що очолювана республіканцями Палата представників не ухвалить законопроєкт про іноземну допомогу, проти якого виступила більшість сенаторів-республіканців і який нічого не робить для захисту нашого власного кордону. Настав час Вашингтону почати проявляти трохи любові до американців", — сказав Джонсон.

Що відомо про законопроєкт стосовно допомоги Україні

13 лютого Сенат Сполучених Штатів схвалив законопроєкт про міжнародну допомогу на суму 95,3 мільярда доларів, який включає фінансування для України, Ізраїлю та Тайваню.

Документ передбачає понад 60 мільярдів доларів Україні, 14 мільярдів — Ізраїлю і 4,83 мільярда — підтримки партнерів у Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи Тайвань, й стримування агресії з боку Китаю.

Він також надасть 9,15 мільярда доларів гуманітарної допомоги цивільним у Газі та на Західному березі, в Україні й інших зонах конфлікту у світі.

Для остаточного схвалення за законопроєкт повинна проголосувати Палата представників, а потім документ має підписати президент США Джо Байден.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон хоче особистої зустрічі із президентом Джо Байденом, перш ніж продовжити будь-які дії з надання додаткового пакета допомоги Україні та Ізраїлю.

На початок