Стати міським головою Луцька хочуть 11 кандидатів: хто вони

Стати міським головою Луцька хочуть 11 кандидатів: хто вони

Стати міським головою Луцька хочуть 11 кандидатів: хто вони Суспільне Волинь

Останні три роки Луцьк живе без міського голови. Після смерті Миколи Романюка у 2017-му році обласний центр Волині так і не отримав офіційного представника. На місцевих виборах 2020 боротися за крісло очільника Луцькради хочуть 11 місцевих політиків та громадських діячів. Їхні кандидатури для участі у виборчих перегонах вже зареєструвала Луцька ТВК.

За даними ЦВК в обласному центрі Волині міського голову мають обрати за мажоритарною системою абсолютної більшості. Це означає, що за майбутнього міського голову мають проголосувати понад 50% лучан.

Щоб ви не заплуталися у прізвищах та політичній приналежності кандидатів, Суспільне зібрало інформацію про кожного із них, та переглянули сторінки учасників виборчих перегонів у соцмережах. Інформацію про кандидатів подаємо в алфавітному порядку.

БОНДАРУК РОМАН АНАТОЛІЙОВИЧ

Загальні відомості: народився 7 жовтня 1979 року в селі Жидичин Ківерцівського району. Вищу освіту та кваліфікацію магістра з фінансів здобув у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. Займається підприємницькою діяльністю. Проживає в селі Зміїнець Луцького району. Безпартійний.

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Нагадаємо, "Слуги Народу" довго не могли визначитися з кандидатом на посаду Луцького міського голови від політсили. Сам Роман Бондарук називав своїм конкурентом співака Олександра Положинського.

Кар`єра: працював завідувачем гуртожитку "Промбуд-6", техніком кафедри образотворчого мистецтва ВНУ, начальником відділу постачання ВАТ "БУ Артанія", товарознавцем комерційного відділу ТзОВ "Хемосвіт Луцькхім".

З 2005 року і до теперішнього часу є одним із засновників і керівником луцької фірми ТзОВ "Пластіком", що займається гуртовою торгівлею і виробництво плит, листів, труб і профілів із пластмас. Також до теперішнього часу є головою правління комунального підприємства "Промбуд–6". З 2017 року – перший віцепрезидент громадської організації "Всеукраїнська рада голів ОСББ".

Політична діяльність: У жовтні 2010 року став депутатом Луцької міської ради за списком ВО "Батьківщина". Був членом фракції "Батьківщина", заступником голови постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та земельного кадастру, а пізніше – членом комісії з питань житлово-комунального господарства, екології, транспорту. За даними руху "Чесно", 2014-го балотувався до Верховної Ради 8 скликання від 22 округу, але не був обраний.

Статки кандидата: знайти майнову декларацію та інформацію про статки Романа Бондарука Суспільному не вдалося.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook Роман Бондарук публікує багато світлин та відео зі спортзалу, статті з власними інтерв'ю для місцевих видань та пише про переваги ОСББ. Для виборців пише про теплі кредити та "хоче принести Європу у кожен Луцький двір".

ГЛАЗУНОВ ДМИТРО БОРИСОВИЧ

Загальні відомості: народився 11 липня 1974 року в місті Ківерці. Наразі проживає в селі Струмівка Луцького району. Безпартійний.

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: в 90-х роках працював вчителем географії та біології у луцькій школі №9. Отримав звання підполковник запасу працюючи в Службі безпеки України. Нині є головою правління громадської організації "Волинська обласна лікарняна каса".

Політична діяльність: у 2010 році балотувався як безпартійний до Луцької міської ради від "Партії Регіонів", а у 2013 теж як безпартійний від партії «"Зелена планета". у 2013 році від зелених балотувався до Волинської обласної ради. У 2019 році пробував потрапити до Верховної Ради 9 скликання по луцькому мажоритарному окрузі від партії Ігоря Смешка "Сила і честь".

Статки кандидата: Згідно з декларацією за 2018 рік володів земельною ділянкою площею 1 146 квадратних метрів та житлового будинку площею 131,9 квадратних метрів у селі Струмівка Луцького району. Також у 2018-му отримав 44 676 гривень зарплати у "Волинській обласній лікарняній касі". Також 2018-го Дмитро Глазунов задекларував готівкою 150 000 гривень.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook Дмитро Глазунов публікує світлини з рідними, статті з власними інтерв'ю. Пише про медицину, та звертається до виборців, зокрема обіцяє заборонити в лікарнях збір "благодійних внесків" з пацієнтів.

ГРИСЮК ВІКТОР МИКОЛАЙОВИЧ

Загальні відомості: народився 23 січня 1986 року в Луцьку. У 2002 році закінчив ЗОШ № 24. Отримав диплом магістра ВНУ імені Лесі Українки за спеціальністю "політологія".

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: засновник і власник луцького джаз-клубу "Цитра". Також керує підприємством "Ботомодо". Організатор міжнародних джазових фестивалів ART JAZZ та JAZZ BEZ.

Політична діяльність: 2003 року став засновником Волинської обласної молодіжної організації "Спільна Дія". 2004 року був членом ради ВГО "Волинський Край" та ЛМО ВГО "За Україну! За Ющенка!". Був помічником депутата Луцькради 6-го скликання Анатолія Пархом'юка. Нині є членом ПП "ЕКО ПАРТІЯ БЕРЕЗИ" та головою правління громадського об`єднання "Принцип". Балотувався до Луцької міської ради та Волинської обласної ради у 2010 і 2006 роках від УРП "Собор", але депутатом не став.

Статки кандидата: знайти майнову декларацію та інформацію про статки Віктора Грисюка Суспільному не вдалося.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook Віктор Грисюк багато пише про командну роботу і публікує світлини та відео з однопартійцями. Вважає, що Луцьк може конкурувати зі Львовом та Любліном. Дякує лучанам, які допомогли зібрати гроші для сплати грошової застави для кандидата.

МАРТІРОСЯН АРТУР ГАГІКОВИЧ

Загальні відомості: народився у 1982 році. Проживає в Луцьку. Має вищу освіту, кандидат юридичних наук. Безпартійний.

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: є засновником компанії "АРАКС КОМПАНІ", що займається виробництвом м`яса. Окрім того, до 2012 року працював у ВНУ імені Лесі Українки, з 2013 до 2019 року – у Рівненському інституті Київського університету права НАН України, а з вересня 2019 року – у ЛІРОЛ Університету "Україна". Нині веде адвокатську практику.

Політична діяльність: раніше до органів влади не балотувався.

Статки кандидата: остання знайдена Суспільним декларація - за 2018 рік. Тоді Артур Мартіросян задекларував 270 тисяч гривень доходу від відчуження рухомого майна. Частково володів житловим будинком площею 70,7 квадратних метрів у Луцьку. У 2007 році придбав автомобіль Deo Sens 2006 року випуску, а у 2015 році – Volkswagen Transporter 2005 року випуску.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook публікує останні новини світу та країни, полюбляє мотиваційні та жартівливі світлини. Виборцям обіцяє ліквідувати Муніципальну варту, розробити стратегію розвитку міста та розв'язати проблему паркування у Луцьку.

МЕЛЬНИК ЄВГЕН ІВАНОВИЧ

Загальні відомості: народився 14 травня 1956 року у Володимирі-Волинському. У 1978 році закінчив Полтавський медичний інститут. Нині проживає в Луцьку. Народний депутат 7 скликання.

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: працював лікарем стоматологом в різних населених пунктах Волині. З 1986 року працював в обласній стоматологічній поліклініці. З 1992 до 1994 року – заступник керівника "Інкомбанку". З 1994 до 2006 року займався підприємницькою діяльністю. Директор автотранспортного та деревообробного підприємств, співзасновник фірми "Володимирекобуд".

Політична діяльність: "з 2005 року – голова Волинського обласного громадського об’єднання «Альтернатива". 2006 року балотувався до Чернівецької обласної ради. У жовтні 2010 року обраний депутатом Волинської обласної ради за списком ВО "Свобода". З 12 грудня 2012 року – народний депутат України сьомого скликання, обраний у виборчому округу № 19 від Всеукраїнського об`єднання "Свобода". У 2014 році повторно балотувався до Верховної Ради, але не був обраний.

Статки кандидата: остання інформація про майно та доходи Євгена Мельника є лише за 2012 рік. Тоді дохід нардепа за рік був 96 405,72 гривні. У декларації він тоді вказав 4 земельні ділянки та будинок. Ще три земельні ділянки, 8 автомобілів та будинок були у власності родини Євгена Мельника.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook Євген Мельник практично нічого не публікує. Останні дописи та світлини від кандидата датовані 2018 роком.

МОКЛИЦЯ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ

Загальні відомості: народився 5 травня 1982 року місті Луцьку. Проживає в Луцьку. Вищу освіту здобув у Волинському державному університеті імені Лесі Українки за спеціальністю "географія".

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: у 2004 році працював старшим лаборантом кафедри фізики. З 2007 до 2013 року – завідувач сектору туризму управління міжнародного співробітництва і проєктної діяльності, згодом став начальником відділу туризму Луцької міської ради. З 2012 до 2013 року очолював гурток Волинського обласного Центру туризму, спорту та екскурсій. З 2007 року – актор луцького театру "ГаРмИдЕр".

Політична діяльність: у 2015 році був помічником народного депутата України Ігоря Лапіна. З грудня 2015 до березня 2017 року працював на посаді заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради. Балотувався до Луцької міської ради 7 скликання, але не пройшов. Нині є членом партії "Європейська Солідарність" і голова Луцького осередку партії.

Статки кандидата: згідно з останньою опублікованою декларацією за 2017 рік Юрій Моклиця із 2005 року володіє земельною ділянкою у селі Великий Омеляник Луцького району площею 1 000 квадратних метрів. У цьому ж населеному пункті має житловий будинок площею 108 квадратних метрів. Їздить на автомобілі Seat Ibiza 2011 року випуску. У 2017 році за місцем роботи отримав 203 390 гривень зарплати.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook Юрій Моклиця виступає на захист української мови, засуджує нинішню владу та публікує агітаційні світлини, відео та публікації місцевих ЗМІ про себе.

НАДТОЧІЙ АЛЛА ВОЛОДИМИРІВНА

Загальні відомості: народилася в 1979 року народження, проживає в Луцьку. Отримала вищу освіту за спеціальністю "Менеджмент Організацій". Здобула кваліфікацію менеджера-економіста, кваліфікацію виховательки в дошкільних закладах у "Луцькому педагогічному училищі ім. Галана".

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: була економісткою зі збуту у ТзОВ "Премє’р-Стиль". Трудову діяльність У 1999 році також економіствою працювала у відділі збуту ВАТ "Волтекс". Із червня 2014 року - фізична особа-підприємець. Працювала в двох комерційних банках. Нині заступниця директора ТзОВ "Контент Менеджмент Груп".

Політична діяльність: в 2015 році була обрана депутаткою Луцької міської ради від міської партійної організації "Самопоміч". Також балотувалася до обласної ради, але не була обрана. Членкиня постійної комісії міської ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови. Нині – членкиня ПП "Громадянський Рух "СВІДОМІ",

Статки кандидатки: згідно з декларацією за 2019 рік, у власності Алли Надточій – земельна ділянка у селі Коршів Луцькому району площею 0,12 гектара, якою вона володіє з 2012 року. Її чоловік із 2005 року володіє квартирою в Луцьку площею 49,1 квадратних метрів. Також у власності нинішньої депутатки – автомобіль Chevrolet Aveo TC58U 2007 року випуску. Щодо доходів Алли Надточій, то у 2019 році вона отримала зарплату за місцем роботи в ТзОВ "Контент Менеджмент Груп" 51 170 гривень. Її чоловік минулоріч заробив 271 637 гривень доходу від підприємницької діяльності.

Кандидатка у соцмережах: на своїй сторінці у facebook публікує результати соціологічних опитувань до майбутніх виборів, відео та світлини з однопартійцями та звітує про зустрічі з виборцями. Виступає за гендерну рівність у політиці.

ПОЛІЩУК ІГОР ІГОРОВИЧ

Загальні відомомсті: народився 1 липня 1988 року у Луцьку. Проживає у селі Зміїнець Луцького району. У 2010 році закінчив Київський національний університет внутрішніх справ з відзнакою за спеціальністю "Правознавство" (спеціаліст). У 2013 році закінчив Національний університет "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" за спеціальністю "Правознавство" (магістр).

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: з вересня 2010 року до квітня 2012 року працював помічником адвоката.

Політична діяльність: із квітня 2012 року до березня 2017 року працював на посадах юрисконсульта, головного юрисконсульта, заступника голови правління БФ "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом". Із 21 березня 2017 року до 3 липня 2017 року працював на посаді секретаря Луцької міської ради. Із 2015 року – депутат Луцької міської ради від Луцької міської партійної організації "УКРОП". Член постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів. З 6 липня 2017 року й донині – радник міського голови. З 2015 року був обраний депутатом Луцької міської ради від Луцької міської партійної організації "УКРОП". Нині є радником Луцького міського голови.

Статки кандидата: згідно з декларацією за минулий рік Ігор Поліщук разом із мамою, вітчимом і рідним братом володіє квартирою в селі Зміїнець, загальна площа якої становить 68 квадратних метрів. У 2011 році придбав земельну ділянку у селі Зміїнець площею 550 квадратних метрів. Також у нього є дачний будинок площею 75 квадратних метрів у селі Поляна Турійського району. Щодо доходів Ігоря Поліщука, то у 2019 році він отримав 365 494 гривні зарплати за вказаним місцем роботи – виконавчий комітет Луцької міської ради, а також 95 гривень процентів у банку та 78 гривень банківських бонусів. Ігор Поліщук має готівки 45 000 доларів США, 80 000 гривень і 2 084 гривні, розміщені на банківських рахунках.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook публікує світлини із зустрічей з виборцями, урочистостей та пише про зміни у місті, які були зроблені за бюджетний кошт.

ФЕДІК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ

Загальні відомості: народився 1 лютого 1987 року в селі Піщане Камінь-Каширського району. Нині постійно проживає в Луцьку. Із 2004 до 2009 року навчався на юридичному факультеті ВНУ імені Лесі Українки. За спеціальністю "Правознавство" здобув кваліфікацію "Юрист".

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: з 2010 по жовтень 2013 року працював юрисконсультом Волинської обласної інфекційної лікарні, з 2016 року зареєстрований, як фізична особа-підприємець (діяльність у сфері права).

Політична діяльність: будучи студентом у 2008 році очолив юридичне управління Волинської обласної організації ВО "Свобода". Із березня 2010 року до цього часу – керівник секретаріату Волинської обласної організації ВО "Свобода". Із серпня 2013 року до листопада 2014 року – помічник-консультант народного депутата України Вітіва Анатолія. З жовтня 2015 - депутат Луцькради у франції "Свобода".

Статки кандидата: згідно з декларацією за 2019 рік Микола Федік володіє автомобілем Renault Megane 2012 року випуску. Його дружина Юлія із 2016 року володіє земельною ділянкою 0,12 гектара у селі Струмівка Луцького району. У цьому ж селі дружина кандидата володіє приватним будинком площею 203,1 метрів квадратних. Щодо доходів, то минулоріч Миколи Федік отримав 236 тисяч 250 гривень від зайняття підприємницькою діяльністю. Готівкою Микола Федік має 11 700 доларів США та 20 000 гривень, а його дружина – 30 000 гривень та 10 000 гривень у банку.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook публікує робочі світлини із зустрічей з виборцями. Власні інтервью та публікації про однопартійців. Пише про роботу громадського транспорту та інфраструктуру міста.

ЧЕБЕЛЮК ІРИНА ІВАНІВНА

Загальні відомості: народилася 24 березня 1983 року народження. Проживає в Луцку. Навчалася у Луцькому педагогічному училищі, де здобула спеціальність вчителя початкової школи. У 2009 році отримала ступінь магістра на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: свого часу працювала виконувачем обов`язків заступника директора з виховної роботи ЗОШ № 13, секретарем-кадровиком у ТзОВ "Луцьк-Східний", керівником відділу кур’єрської доставки та юристкою у ТзОВ "Марк-Медіа". У 2014-2016 роках була присяжною у Луцькому міськрайонному суді. Із 2015 до 2016 року працювала помічницею адвоката Ігоря Василюка. Із 2017 році й донині працює адвокаткою.

Політична діяльність: із 2015 року й донині – член виконавчого комітету Луцької міської ради. Із 2016 року й донині Ірина Чебелюк є головою Луцької міської партійної організації ВО "Батьківщина". Також нині обіймає посаду заступниці міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради.

Статки кандидатки: згідно із декларацією за 2019 рік Ірина Чебелюк заробила торів 208 859 гривень. Грошові активи - 8 тисяч доларів. Рухоме та нерухоме майно у декларації кандидатки не зазначено.

Кандидатка у соцмережах: на своїй сторінці у facebook публікує багато світлин з дітьми та з урочистих заходів. Агітаційних матеріалів та звітів про зустрічі із на сторінці Ірини Чебенюк не має.

ШИБА БОГДАН ПАВЛОВИЧ

Загальні відомості: народився 1962 року в селі Яструбичі Радехівського району, що на Львівщині. Проживає у місті Луцьку. Навчався у Львівському сільськогосподарському інституті. Колишній міський голова Луцька.

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою ЛуцькаСуспільне Волинь

20 днів до виборів: хто хоче стати міським головою Луцька

Кар'єра: у 1984-1985 роках працював інженером районної архітектури Любешівського району Волинської області. У 1985-1992 роках – архітектор Турійського району Волинської області. У 2002-2003 роках працював спеціалістом ІІ категорії Турійської селищної ради. Із 2003 до 2005 року працював заступником директора Агентства регіонального розвитку "Волинь".

Політична діяльність: у червні 1994 року його обрали головою Турійської районної ради, а через рік – головою Турійської районної державної адміністрації. 2020-го балотувався до Верховної ради 4 скликання, але не пройшов. Із 2005 до 2006 – перший заступник голови Волинської ОДА. 26 березня 2006 року Шибу обраний міським головою Луцька, яким пропрацював до листопада 2010 року. У грудні 2017 року його призначили на посаду генерального директора ДП "Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації". Щодо депутатської діяльності, то його тричі обирали депутатом Волинської обласної ради – у 1990, 1994 та 1998 році. Також він був депутатом Луцької міської ради 6 скликання із 2010 до 2015 року. Нині є керівником ГО "Лучани".

Статки кандидата: згідно з декларацією за минулий рік, у 2019 році він став власником квартири в Луцьку площею 52,9 квадратних метра. Вартість житла – 611 260 гривень. Минулоріч Шиба отримав 781 736 гривень зарплати за місцем роботи у ДП "Волиньстандартметрологія". Готівкою Богдан Шиба має 250 000 гривень.

Кандидат у соцмережах: на своїй сторінці у facebook пише, що йде в опозицію до нинішньої міської влади. Розповідає про свою команду та людей, які його підтримують. Одразу у кількох постах на сторінці гасло кандидата - "Повернемо Луцьк лучанам".

Як розповіла Суспільному голова Луцької територіальної виборчої комісії Марія Парафенюк, у виборчому бюлетені на місцевих виборах 2020 кандидати на посаду міського голови будуть розміщені в алфавітному порядку.

Що відомо

  • Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня 2020 року. Одночасно на всій території країни виборці обиратимуть представників місцевих органів влади та міських голів.
  • Центральна виборча комісія оголосила з 5 вересня 2020 року початок виборчого процесу місцевих виборів, призначених на 25 жовтня.
  • Кожен виборець має приходити голосувати на дільницю зі своєю ручкою, а для людей з ГРВІ повинні стояти окремі кабінки.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди